Nowa marka KINTO

Dostawca nowoczesnych usług mobilności

2021-06-11

W Polsce powstała nowa marka KINTO oferująca nowoczesne formy finansowania samochodów i usługi mobilności znane z programów SMATPLAN oraz Toyota Fleet Management Solutions. Usługi KINTO One zapewniają stałą, niską miesięczną ratę, kontrolę nad wydatkami oraz szeroką gamę oszczędnych aut hybrydowych.

KINTO to nowa marka oferująca nowoczesne formy finansowania samochodów i usługi mobilności. Do jej sieci dołączył właśnie polski oddział. W Europie KINTO działa już także w Niemczech, Hiszpanii, Danii, Szwecji, Norwegii, Portugalii, we Włoszech i Francji oraz w Wielkiej Brytanii.

Po raz pierwszy marka została zaprezentowana pod koniec 2019 roku jako kolejny etap realizacji wizji mobilności dla wszystkich (Mobility for All). Za jej ramy instytucjonalne od kwietnia 2021 roku odpowiada spółka joint venture KINTO Europe, założona przez Toyota Motor Europe (TME) i Toyota Financial Services (TFS).

Jej działalność wpisuje się w globalną transformację Toyoty z producenta samochodów w dostawcę różnego rodzaju usług związanych z mobilnością.

Coraz szersza oferta nowoczesnych usług mobilności

Zakres działalności KINTO Europe nieustannie się poszerza o kolejne usługi związane z mobilnością. Są one skierowane zarówno do firm, jak i użytkowników indywidualnych.

W Polsce jest obecnie dostępny serwis KINTO One, w ramach którego oferowane są cztery usługi:

(1) Leasing konsumencki dla Ciebie,
(2) Leasing niższych rat, który zastąpił program Leasing SmartPlan,
(3) Leasing niższych rat – samochody używane,
(4) Wynajem i zarządzanie flotami.

W lipcu 2021 roku dołączy do nich kolejna:
(5) Leasing konsumencki dla Ciebie – samochody używane.

KINTO One to usługi ze stałą, niską miesięczną ratę, dopasowane do indywidualnych potrzeb, oferujące szeroką gamę oszczędnych aut hybrydowych, kontrolę nad wydatkami, opcjonalne pakiety serwisowe i wiele innych korzyści. To również indywidualne wsparcie dla Klienta od odbioru auta po sam koniec umowy.

Nowa marka KINTO

Warto podkreślić, że KINTO One to bardzo atrakcyjna forma użytkowania samochodu. Można ją łatwo dopasować do własnego stylu życia lub rodzaju prowadzonej działalności. Oferuje wszystkie korzyści z posiadania nowego samochodu bez konieczności jego kupowania. Co więcej, Klienci mogą dodawać w trakcie korzystania z samochodu pakiety serwisowe i dodatkowe usługi, mając pełną kontrolę nad budżetem.

Swoją działalność KINTO opiera na współpracy z wieloma partnerami. Należą do nich Toyota Motor Poland wraz z autoryzowanymi sieciami dilerskimi Toyota i Lexus, Toyota Leasing Polska, Toyota Insurance Services oraz partner technologiczny Toyota Connected Europe.

Program KINTO One oferuje poszerzony zakres usług programu SMARTPLAN, istniejącego w Polsce od 2013 roku, który w 2017 roku stał się częścią programu Toyota Fleet Management Solutions.

Toyota – globalnym dostawcą usług mobilności

Toyota zmienia się z producenta samochodów w dostawcę szeroko rozumianej mobilności. KINTO będzie ważną częścią tej transformacji. Dzięki dodaniu nowych, innowacyjnych usług do dotychczasowej działalności – produkcji i sprzedaży samochodów – zwiększy się obecność Toyoty w Europe.

Kluczową rolę we wprowadzaniu na rynek nowych usług użytkowania samochodu na żądanie będzie odgrywała silna europejska sieć dilerska Toyoty. Salony sprzedaży będą się stopniowo rozwijać w kierunku dostawców usług mobilności. Ich działalność będzie ewoluować w taki sposób, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb Klientów.

Wartości, na których opiera się KINTO

Cała działalność KINTO została oparta na kilku wartościach. Bezpośrednia współpraca Klienta z autoryzowanym salonem Toyoty lub Lexusa jest gwarancją prostoty i dostępności usług. Wybór auta, finansowanie, wszystkie formalności, pełną obsługę serwisową oraz wymianę auta na nowe po zakończeniu umowy – wszystko to można będzie załatwić w jednym miejscu.

Integracja oznacza dążenie do tego, by oferować jednakowo wysoki standard obsługi dla osób o różnych potrzebach i stopniu sprawności.

Ekologia to wartość zrozumiała w przypadku marki, która jest pionierem i największym popularyzatorem elektromobilności. W Polsce hybrydy odpowiadają już za 53% całkowitej sprzedaży Toyoty. Zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko jest kluczowe dla budowania wspólnej przyszłości.

KINTO One – program adresowany dla firm i osób prywatnych

KINTO One to program adresowany do kierowców samochodów firmowych, właścicieli firm oraz osób prywatnych, które chcą korzystać z nowego lub używanego samochodu na dogodnych warunkach finansowych. KINTO będzie systematycznie poszerzać zakres swojej działalności, aby oferować jak największej grupie osób najbardziej innowacyjne rozwiązania w obszarze mobilności.

Nazwa KINTO pochodzi od japońskiego słowa Kinto-un. W słynnej serii japońskich kreskówek oznaczało ono latającą chmurę, która na wezwanie przenosi bohatera w dowolne miejsce na świecie. Tak jak Kinto-un w kreskówce, KINTO oferuje wygodne możliwości transportu o każdej porze i w każdym miejscu.

Więcej informacji na temat nowej marki można znaleźć na stronie

www.kinto-mobility.pl/

Dowiedz się więcej

Toyota dominuje na rynku flotowym Toyota dominuje na rynku flotowym Dane PZPM z listopada 2021 roku Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Poznaj szczegóły Toyota Yaris GR Sport Toyota Yaris GR Sport Zobacz nową wersję, która debiutuje w Europie Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Dowiedz się więcej Toyota Dream Car Art Contest 2022 Toyota Dream Car Art Contest 2022 Zachęć dziecko do wzięcia udziału w XV edycji konkursu Prototypowy GR Yaris Prototypowy GR Yaris Dowiedz się więcej o eksperymentalnym modelu Nowa Toyota GR86 Nowa Toyota GR86 Trzeci globalny model z linii GR Toyota z kolejnym rekordem rejestracji Toyota z kolejnym rekordem rejestracji Zobacz dane z 11 miesięcy 2021 roku Toyota T-Mate Toyota T-Mate Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota News i nowy film z serii Q&A Toyota News i nowy film z serii Q&A Wyprzedaż, dostępność aut i oferty specjalne Nowe wyposażenie Corolli 2022 Nowe wyposażenie Corolli 2022 Sprawdź szczegóły Zabezpieczenie SelectaDNA Zabezpieczenie SelectaDNA Znakowanie nowych aut Toyoty