Fabryki Toyoty w Polsce wznawiają produkcję

Zakłady TMMP w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach wznowiły produkcję. Na terenie obu fabryk wprowadzono specjale środki prewencyjne..

Zakłady TMMP w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach wznowiły produkcję. Na terenie obu fabryk wprowadzono specjale środki prewencyjne.

Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach na początku maja wznowiły produkcję po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Od 4 maja 2020 roku Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) stopniowo zaczęła wznawiać produkcję silników, skrzyń biegów i przekładni hybrydowych w swoich zakładach w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Moce produkcyjne obu fabryk będą uzależnione od zamówień z montowni.

„Od połowy marca, kiedy zatrzymaliśmy produkcję w naszych zakładach, intensywnie pracowaliśmy nad środkami poprawiającymi bezpieczeństwo naszych pracowników związane z pandemią koronawirusa. Dzięki szeroko zakrojonej komunikacji, głównie online, włączyliśmy w te działania dużą grupę naszych współpracowników. Rezultatem tych wysiłków jest zapewnienie pracownikom maksymalnie bezpiecznych warunków pracy” – podkreślał prezes TMMP Dariusz Mikołajczak.

„Dodatkowo fabryki samochodów Toyoty w Europie, które są naszymi odbiorcami, sukcesywnie w kwietniu i maju rozpoczynają produkcję. Stąd decyzja o uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych” – kontynuował Dariusz Mikołajczak.

Na terenie zakładów Toyoty wprowadzono specjale środki prewencyjne. Zwiększono dystans między pracownikami (o ile to było możliwe na danym stanowisku). Załogę wyposażono w środki ochrony osobistej (maski, przyłbice). Zwiększono częstotliwości czyszczenia punktów wzmożonego kontaktu (klamki, armatura sanitarna).

„Chcemy zapewnić maksymalne możliwe bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz współpracującym firmom. Dlatego też wprowadzamy nowe środki ochrony obowiązujące z dniem uruchomienia produkcji, a istniejące zasady na bieżąco monitorujemy i rewidujemy” – zaznaczył Beniamin Swałtek, koordynator BHP w polskich zakładach Toyoty.

Fabryka aktywnie wspiera też lokalną społeczność. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu otrzymał specjalną dotację finansową Toyoty, a szpital ginekologiczno-położniczy w Wałbrzychu i szpital w Oławie – po 2000 masek ochronnych oraz po 100 l płynu dezynfekującego.

Dodatkowo załoga Toyoty, wykorzystując dostępne na terenie fabryki drukarki 3D oraz wycinarki laserowe, przyłączyła się do akcji przygotowywania przyłbic ochronnych dla personelu medycznego wspieranej m.in. przez Politechnikę Wrocławską. Wyprodukowano około 4000 przyłbic dla lokalnych służb z Wałbrzycha, Jelcza-Laskowic i okolic.

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP)

Wolontariusze programu „PoMOC z Toyoty” włączyli się również w akcję pomocy mieszkańcom regionu wałbrzyskiego koordynowaną przez Hotel Maria. Zaopatrzeni w maski i rękawiczki przy użyciu samochodów firmowych rozwozili zakupy i obiady osobom starszym oraz niepełnosprawnym na terenie Wałbrzycha i okolic.

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP)
Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej

Nowa Toyota Yaris Cross Nowa Toyota Yaris Cross Dowiedz się więcej Toyota AYGO X prologue Toyota AYGO X prologue Poznaj nowy samochód koncepcyjny Debiutuje nowy elektryczny SUV Toyoty Debiutuje nowy elektryczny SUV Toyoty Pierwsza prezentacja w Szanghaju Rozpoczęła się budowa Woven City Rozpoczęła się budowa Woven City Pierwsze eksperymentalne miasto Toyoty Nowy model Toyoty z segmentu A Nowy model Toyoty z segmentu A Dowiedz się więcej o planach marki Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Toyota wyłącznym właścicielem fabryki w Kolinie Toyota wyłącznym właścicielem fabryki w Kolinie Sprawdź szczegóły Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Sprawdź szczegóły Toyota liderem pod względem liczby rejestracji Toyota liderem pod względem liczby rejestracji Sprawdź ofertę wyprzedażową marki Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej