Toyota Hilux najpopularniejszym pick-upem w Polsce

Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych

2020-10-13


Toyota od lat rozbudowuje swoją ofertę samochodów dostawczych, wprowadzając na rynek coraz to nowe modele i rozwiązania. Działania te przynoszą efekt – samochody użytkowe marki zyskują coraz silniejszą pozycję w swoich segmentach. We wrześniu 2020 roku Hilux został liderem segmentu pick-upów, odnotowując 60-procentowy wzrost sprzedaży rok do roku. Z kolei PROACE CITY uplasował się na drugim miejscu w segmencie kompaktowych vanów.

Toyota Hilux najpopularniejszym pick-upem

We wrześniu br. Hilux był najpopularniejszym pick-upem na polskim rynku. Zarejestrowano 77 egzemplarzy tego modelu, co przekłada się na 31,3% udziału w segmencie. To aż o 60% więcej rok do roku, choć wzrost rynku pick-upów wyniósł w tym czasie 7%.

Od stycznia do września zarejestrowano 508 egzemplarzy Toyoty Hilux, co daje drugie miejsce w segmencie i stanowi 23,6% tej części rynku. Liczba rejestracji Hiluxa w tym okresie wzrosła o 23% w porównaniu do pierwszych 9 miesięcy roku 2019, przy wzroście całego segmentu o 1%.

Silna pozycja PROACE CITY

We wrześniu br. drugie miejsce wśród kompaktowych vanów (CDV) przypadło w udziale Toyocie PROACE CITY i PROACE CITY Verso. Odnotowano 328 rejestracji tych modeli, co stanowi 16,2% udziału w segmencie. Bardzo dobry wrześniowy wynik przyczynił się do awansu samochodów z gamy PROACE CITY w swojej klasie na 5. miejsce, licząc od początku roku. Liczba rejestracji w trzech kwartałach tego roku wyniosła 1 574 auta (11% udziału w segmencie).

Toyota PROACE City
Rośnie zainteresowanie modelem Toyota PROACE

W ostatnim miesiącu Toyota zanotowała 114 rejestracji PROACE i PROACE Verso. Jest to o 23% więcej niż rok wcześniej – również powyżej wzrostu całego segmentu, który wyniósł 16%. Od początku roku Toyota dostarczyła klientom 1260 samochodów z gamy PROACE, co stanowi 12,8% udziału w rynku.

„Bardzo nas cieszy rosnąca popularność aut dostawczych Toyoty, szczególnie w naszym regionie. Obszar Europy Centralnej, czyli Polska, Czechy, Węgry i Słowacja, może się pochwalić najwyższą sprzedażą PROACE w Europie. Liczba 8428 egzemplarzy zarejestrowanych od stycznia do września stawia nas na pierwszym miejscu na kontynencie, przed takimi rynkami jak Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania i Francja. To aż 15% wszystkich egzemplarzy tego modelu sprzedanych w tym czasie w Europie” – powiedział Tomasz Suliga, LCV Manager Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

„Nasza oferta aut użytkowych jest szeroka, różnorodna i obejmuje nowoczesne samochody wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Przykładamy też ogromną wagę do specyfiki obsługi klientów flotowych, którzy mają zupełnie inne potrzeby i wymagania niż osoby prywatne. Dlatego stworzyliśmy specjalistyczną sieć sprzedaży Toyota Professional, w której każdy przedsiębiorca znajdzie taką pomoc w zakresie rozbudowy i obsługi floty samochodów służbowych, jakiej potrzebuje. Już za chwilę poinformujemy o dwóch nowych stacjach w sieci Toyota Professional. To będzie oznaczało, że łącznie będzie działało w Polsce już 6 dedykowanych salonów. W najbliższym czasie pierwszy tego typu obiekt powstanie również na Węgrzech” – dodał Tomasz Suliga.

Toyota PROACE

Dowiedz się więcej

Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Funkcjonalna Toyota PROACE Platforma Solidna podstawa Toyota PROACE Platforma Toyota PROACE Platforma Obejrzyj katalog modelu PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Niezależne testy Toyota Hilux z nagrodą IPUA Toyota Hilux z nagrodą IPUA Dowiedz się więcej o zwycięstwie Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Poznaj szczegóły Hilux Arctic Trucks Hilux Arctic Trucks Poznaj nową wersję niezawodnego pick-upa PROACE CITY liderem segmentu kombivanów PROACE CITY liderem segmentu kombivanów Sprawdź dane ze stycznia 2021 r. Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Udział marki w rynku 7,1% Toyota PROACE CITY Mobility Toyota PROACE CITY Mobility Zabudowa dla osób niepełnosprawnych Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Listopad – najlepszym miesiącem