Toyota zwiększa zatrudnienie w zakładzie w Wałbrzychu

Nowe inwestycje Toyoty to ponad 500 nowych miejsc pracy. Dynamiczny rozwój zakładu w Wałbrzychu.

Nowe inwestycje Toyoty to nowe miejsca pracy. Dynamiczny rozwój zakładu w Wałbrzychu.

W latach 2020–2021 fabryka Toyoty w Wałbrzychu będzie wdrażać aż trzy nowe projekty związane z technologią hybrydową. W związku z tym zaplanowano rekrutację, w wyniku której wzrośnie zatrudnienie. Całkowita liczba nowych miejsc pracy będzie zależna od skali potrzeb inwestycyjnych oraz wielkości zapotrzebowania na produkty TMMP.

W fabryce w Wałbrzychu będą realizowane trzy z sześciu pozyskanych przez TMMP projektów związanych z technologią hybrydową (łączna wartość – ponad 2 miliardy złotych). W 2021 roku zostaną tu uruchomione dwie nowe linie do produkcji elektrycznej przekładni hybrydowej (e-CVT). Rok później ma się rozpocząć produkcja silnika o pojemności 1,5 litra. Powstanie w ten sposób elektryczny zespół hybrydowy, który będzie montowany m.in. najnowszej Toyocie Yaris.

Realizacja tych projektów wiąże się ze wzrostem zatrudnienia w zakładzie w Wałbrzychu. Rekrutacja rozpoczęła się już jesienią 2019 roku. Do działu utrzymania ruchu poszukiwano osób umiejących czytać rysunek techniczny i schematy elektryczne, znających zagadnienia z wybranego obszaru: programowanie CNC, elektryka, pneumatyka, mechanika i pokrewne. Część stanowisk przeznaczono dla osób bezpośrednio po szkole technicznej, które mają wysoką wiedzę teoretyczną, ale nie posiadają jeszcze żadnej praktyki.

W drugiej połowie 2020 roku rozpocznie się rekrutacja pracowników produkcyjnych (potrwa około dwóch lat). Poszukiwane będą osoby do pracy we wszystkich obszarach: do odlewni, obróbki mechanicznej, montażu, logistyki wewnętrznej. Oferta skierowana będzie dla osób z wykształceniem zawodowym lub średnim, które mają predyspozycje do pracy w danym obszarze.

„Predyspozycje do pracy w Toyocie weryfikowane są podczas dnia rekrutacyjnego. Najważniejsze są zdolności manualne oraz chęć do rozwoju. W naszym centrum szkoleniowym uczymy nowych umiejętności i zawodu” – podkreśla Magdalena Kaczmarek, manager działu kadr w Toyocie.

Wszystkie aktualne oferty pracy są publikowane na stronie kierunektoyota.pl.


Galeria
Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej

Toyota dominuje na rynku flotowym Toyota dominuje na rynku flotowym Dane PZPM z listopada 2021 roku Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Poznaj szczegóły Toyota Yaris GR Sport Toyota Yaris GR Sport Zobacz nową wersję, która debiutuje w Europie Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Dowiedz się więcej Toyota Dream Car Art Contest 2022 Toyota Dream Car Art Contest 2022 Zachęć dziecko do wzięcia udziału w XV edycji konkursu Prototypowy GR Yaris Prototypowy GR Yaris Dowiedz się więcej o eksperymentalnym modelu Nowa Toyota GR86 Nowa Toyota GR86 Trzeci globalny model z linii GR Toyota z kolejnym rekordem rejestracji Toyota z kolejnym rekordem rejestracji Zobacz dane z 11 miesięcy 2021 roku Toyota T-Mate Toyota T-Mate Nowa generacja systemów bezpieczeństwa Toyota News i nowy film z serii Q&A Toyota News i nowy film z serii Q&A Wyprzedaż, dostępność aut i oferty specjalne Nowe wyposażenie Corolli 2022 Nowe wyposażenie Corolli 2022 Sprawdź szczegóły Zabezpieczenie SelectaDNA Zabezpieczenie SelectaDNA Znakowanie nowych aut Toyoty