Toyota zwiększa zatrudnienie w zakładzie w Wałbrzychu

Nowe inwestycje Toyoty to ponad 500 nowych miejsc pracy. Dynamiczny rozwój zakładu w Wałbrzychu.

Nowe inwestycje Toyoty to nowe miejsca pracy. Dynamiczny rozwój zakładu w Wałbrzychu.

W latach 2020–2021 fabryka Toyoty w Wałbrzychu będzie wdrażać aż trzy nowe projekty związane z technologią hybrydową. W związku z tym zaplanowano rekrutację, w wyniku której wzrośnie zatrudnienie. Całkowita liczba nowych miejsc pracy będzie zależna od skali potrzeb inwestycyjnych oraz wielkości zapotrzebowania na produkty TMMP.

W fabryce w Wałbrzychu będą realizowane trzy z sześciu pozyskanych przez TMMP projektów związanych z technologią hybrydową (łączna wartość – ponad 2 miliardy złotych). W 2021 roku zostaną tu uruchomione dwie nowe linie do produkcji elektrycznej przekładni hybrydowej (e-CVT). Rok później ma się rozpocząć produkcja silnika o pojemności 1,5 litra. Powstanie w ten sposób elektryczny zespół hybrydowy, który będzie montowany m.in. najnowszej Toyocie Yaris.

Realizacja tych projektów wiąże się ze wzrostem zatrudnienia w zakładzie w Wałbrzychu. Rekrutacja rozpoczęła się już jesienią 2019 roku. Do działu utrzymania ruchu poszukiwano osób umiejących czytać rysunek techniczny i schematy elektryczne, znających zagadnienia z wybranego obszaru: programowanie CNC, elektryka, pneumatyka, mechanika i pokrewne. Część stanowisk przeznaczono dla osób bezpośrednio po szkole technicznej, które mają wysoką wiedzę teoretyczną, ale nie posiadają jeszcze żadnej praktyki.

W drugiej połowie 2020 roku rozpocznie się rekrutacja pracowników produkcyjnych (potrwa około dwóch lat). Poszukiwane będą osoby do pracy we wszystkich obszarach: do odlewni, obróbki mechanicznej, montażu, logistyki wewnętrznej. Oferta skierowana będzie dla osób z wykształceniem zawodowym lub średnim, które mają predyspozycje do pracy w danym obszarze.

„Predyspozycje do pracy w Toyocie weryfikowane są podczas dnia rekrutacyjnego. Najważniejsze są zdolności manualne oraz chęć do rozwoju. W naszym centrum szkoleniowym uczymy nowych umiejętności i zawodu” – podkreśla Magdalena Kaczmarek, manager działu kadr w Toyocie.

Wszystkie aktualne oferty pracy są publikowane na stronie kierunektoyota.pl.


Galeria
Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej

Fascynująca Toyota Mirai Fascynująca Toyota Mirai 50 elektryzujących faktów Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Dowiedz się więcej TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans Czwarta z rzędu wygrana Toyota Yaris Cross w przedsprzedaży Toyota Yaris Cross w przedsprzedaży Rekordowe zainteresowanie klientów Le Mans 24h 2021 Le Mans 24h 2021 Nowa Toyota GR010 HYBRID powalczy o zwycięstwo Toyota awansuje w kolejnym zestawieniu Toyota awansuje w kolejnym zestawieniu Ranking Boston Consulting Group Toyota największym producentem aut Toyota największym producentem aut Dane z pierwszej połowy 2021 roku Nowe części do Toyoty Land Cruiser 40 Nowe części do Toyoty Land Cruiser 40 Rusza produkcja Mobility Base Mobility Base Zobacz nową zabudowę w ofercie Toyoty Toyota i Carmera łączą siły Toyota i Carmera łączą siły Dowiedz się więcej o ich planach Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Suzuki i Daihatsu udziałowcami CJP Dowiedz się więcej Konkurs Toyota Startup Accelerator Konkurs Toyota Startup Accelerator Sprawdź warunki zgłoszeń