Nowa Toyota Hilux 8. generacji

Lepsze właściwości jezdne i nowa wersja Invincible

2020-06-04

Toyota zaprezentowała nową, odświeżoną wersję Hiluxa 8. generacji. Samochód zyskał bardziej prestiżowy wygląd, a także nowy silnik o pojemności 2,8 l, który się charakteryzuje lepszymi osiągami na trasie i w terenie.

8. generacja Toyoty Hilux to stylowe auto z nowym, dynamicznym silnikiem o pojemności 2,8 l. Model ten zyskał na komforcie i jakości jazdy, zarówno na drodze, jak i w terenie. Nowości pojawiły się też w wyposażeniu.

Najwyższa wersja – Invincible – będzie się teraz wyróżniać specjalnie opracowaną stylistyką i wyposażeniem premium. Ma to podkreślić wyjątkowy charakter tego pick-upa.

Toyota Hilux zadebiutowała na rynku w 1968 roku. Od tego czasu Hilux wielokrotnie udowodnił, że jest nie do pobicia pod względem dzielności terenowej i odporności na trudne warunki. Wystarczy wspomnieć o takich osiągnięciach jak zdobycie Bieguna Północnego, wjazd na wulkan na Islandii czy zwycięstwo w Rajdzie Dakar w 2019 roku. Hilux jest też regularnie wykorzystywany do wypraw przez Antarktydę.

Wyjątkowa dzielność terenowa, jakość, trwałość i niezawodność – wszystko to będzie charakteryzowało również 8. generację Toyoty Hilux.

Nowy design nadwozia i bogate wyposażenie

Hilux został całkowicie przeprojektowany z przodu. Model ten został wyposażony w nowy, trójwymiarowy grill i zmieniony przedni zderzak. Mocny design Toyoty Hilux podkreślają też dostępne opcjonalnie światła w technologii LED z przodu i z tyłu, nowe czarne, polerowane 18"koła aluminiowe oraz nowe metalizowane kolory nadwozia – Emotional Red II, Dark Blue i Oxide Bronze.

Wiele nowości można będzie znaleźć również we wnętrzu. Nowy wzór tablicy przyrządów i nowy 8'' ekran dotykowy na konsoli centralnej wyposażony w mechaniczne przyciski ułatwią korzystanie z tych urządzeń podczas prowadzenia. Nowa wersja systemu multimedialnego w połączeniu z interfejsami Apple CarPlay® oraz Android Auto™ działa szybciej i sprawniej.

Bogata lista wyposażenia zawiera m.in. system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk), przycisk Start, nawigację satelitarną, automatyczną klimatyzację, przednie i tylne czujniki parkowania oraz system Premium Audio JBL z technologią CLARi-Fi i 9 głośnikami oraz 8-kanałowym wzmacniaczem 800 W. Samochód będzie dodatkowo wyposażony m.in. w elektryczną roletę przestrzeni ładunkowej, orurowanie oraz stopnie boczne.

Nowy silnik 2.8

W 8. generacji Toyoty Hilux gama jednostek napędowych została wzbogacona o nowy, mocniejszy silnik Diesla 2.8 o mocy 204 KM* i bardzo dobrych osiągach. Jednostka generuje 500 Nm* momentu obrotowego i od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 10 s* (o 2,8 s szybciej niż obecnie dostępny silnik 2.4 D-4D 150 KM). Szacuje się, że Hilux z silnikiem 2.8 l będzie zużywał średnio od 7,8 l/100 km*, a emisja CO2 będzie się plasowała na poziomie 204 g/km* (w cyklu NEDC).

Nowy silnik będzie współpracował z manualną lub automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach i będzie dostępny w wersjach z półtorej kabiny i podwójną kabiną.

Doskonałe właściwości jezdne

Inżynierom pracującym nad faceliftingiem Hiluxa przyświecał jeden cel –chcieli oni poprawić komfort jazdy po asfaltowych drogach przy zachowaniu legendarnych możliwości off-roadowych auta. Hilux to jeden z ostatnich prawdziwie terenowych samochodów na rynku, który dzięki mocnej i trwałej konstrukcji na ramie wytrzymuje ogromne obciążenia i siły skrętne podczas jazdy poza ubitymi szlakami.

Właściwości jezdne nowego Hiluxa zostały poprawione dzięki zmianom w zawieszeniu i układzie kierowniczym. Udoskonalono resory i amortyzatory z przodu i z tyłu. Jazda stała się dzięki temu bardziej płynna, a pokonywanie nierówności i wybojów mniej odczuwalne dla pasażerów.

Wzmocniono też możliwości terenowe Hiluxa dzięki zastosowaniu elektronicznego systemu działającego jak mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu LSD (w wersji 4x2). Prędkość obrotową silnika na biegu jałowym obniżono do 680 obr./min. Poprawiono szybkość reakcji na pedał przyspieszenia, a także działanie systemu stabilizacji pojazdu (VSC). Samochód wyposażono w nowy system monitorowania kąta skrętu kół w czasie manewru.

Najwyższa wersja Invincible

Invincible to nowa, najwyższa wersja wyposażenia Hiluxa. Jest ona dostępna z podwójną kabiną i powstała z myślą o rekreacji oraz o kierowcach korzystających z auta zarówno do pracy, jak i dla przyjemności.

Hilux Invincible jest bardziej wyrafinowany stylistycznie i otrzymuje w standardzie najbogatsze wyposażenie. Zarezerwowane dla tej wersji elementy to specjalnie zaprojektowany przedni grill i zderzak, osłona podwozia, nakładki na błotniki, klamki, koła i detale na drzwiach bagażnika.

We wnętrze wersji Invincible dostrzec można stylowe akcenty w kolorze czarnym metalizowanym i czarnym chromowanym, ambientowe podświetlenie, a także skórzaną perforowaną tapicerkę.

Sprzedaż nowego Hiluxa rozpocznie się w styczniu 2021 roku.

* Dane przed ostateczną homologacją.

Dowiedz się więcej

Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Sprawdź szczegóły Nowa Toyota Hilux 2020 Nowa Toyota Hilux 2020 Lider wartości rezydualnej wg INFO-EKSPERT Rozpoczęła się przedsprzedaż Hiluxa 2020 Rozpoczęła się przedsprzedaż Hiluxa 2020 Sprawdź wyposażenie i dostępne silniki Nowy Hilux Nowy Hilux Niezwyciężony pick-up z nowym, jeszcze mocniejszym silnikiem. Toyota Hilux 2020 Toyota Hilux 2020 Przedprodukcyjny prototyp przetestowany przez Alonso Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Dowiedz się więcej Bezpieczne Mazury Bezpieczne Mazury Nowa inicjatywa Toyoty i MOPR Fernando Alonso za kierownicą Toyoty Hilux Fernando Alonso za kierownicą Toyoty Hilux Nowe doświadczenia Samochody dostawcze Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Sprawdź ofertę przygotowaną przez Toyota Professional Zespół TOYOTA GAZOO Racing w legendarnym Rajdzie Dakar Zespół TOYOTA GAZOO Racing w legendarnym Rajdzie Dakar Sprawdź