Flota Banku BNP Paribas została poszerzona o nowe Toyoty Yaris Hybrid

W posiadaniu Banku już niemal 100 hybryd

2020-01-30

Bank BNP Paribas zwiększył swoją flotę o 23 niskoemisyjne hybrydowe Yarisy. Tym samym łączna liczba hybryd w posiadaniu Banku zwiększyła się do niemal 100. Niedługo dołączą do nich kolejne pojazdy z napędem hybrydowym.

Hybrydowa flota Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas rozbudowuje swoją flotę o auta hybrydowe w ramach programu Ekoflota. Pierwsze hybrydy trafiły do Centrum Obsługi Klienta w Warszawie w 2018 roku. Nowe samochody otrzymają pracownicy krakowskiej sieci oddziałów. Zostały one zamówione w salonie Toyota ANWA Kraków.

„Wybór miast nie jest przypadkowy. Kraków i Warszawa szczególnie cierpią z powodu złej jakości powietrza. Podobnie jak setki tysięcy innych mieszkańców tych aglomeracji, czujemy się odpowiedzialni za to, w jakich warunkach żyjemy i pracujemy. Stopniowe poszerzanie floty o auta ekologiczne to jedna z wielu inicjatyw, jakie bank podejmuje by ograniczać negatywny wpływ na środowisko. Odpowiedzialność w tym zakresie to jeden z czterech kluczowych filarów naszej Strategii CSR” –podkreślił Marek Andruchów, Dyrektor Biura Administracji w Banku BNP Paribas.

Zalety hybryd Toyoty

Pojazdy z napędem hybrydowym zużywają o kilka litrów paliwa mniej niż porównywalne auta z silnikami konwencjonalnymi. Emitują też znacznie mniej szkodliwych substancji, tym samym przyczyniając się do ograniczenia smogu w miastach oraz emisji CO2.

Co więcej, badania ośrodków akademickich z różnych stron Europy, w tym Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Rzymskiego, pokazały, że Toyoty z napędem hybrydowym poruszają się w mieście na samym silniku elektrycznym co najmniej przez połowę czasu jazdy.

Niskoemisyjne hybrydowe Yarisy ułatwiają także codzienną pracę pracownikom Banku. A wszystko to za sprawą automatycznej skrzyni biegów, cichej pracy napędu i systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

„Yaris należy do naszych najważniejszych modeli flotowych, a w tym roku wspiął się na sam szczyt segmentu miejskich samochodów, notując najwięcej rejestracji w tej klasie aut. W dużym stopniu przyczyniła się do tego wersja hybrydowa – to jedyna taka oferta w segmencie B. Hybrydy Toyoty spotykają się z coraz większym zainteresowaniem firm. Modele hybrydowe stanowią już 39% wszystkich samochodów opuszczających salony Toyoty w Polsce, a ich sprzedaż rok do roku wzrosła aż o 54%” – zaznaczył Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.

Program Ekoflota

Bank BNP Paribas rozbudowuje swoją flotę w ramach programu Ekoflota. Nie ogranicza się on jednak tylko do wymiany samochodów na hybrydowe. Bank regularnie organizuje też szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i techniki doskonalenia jazdy w ramach projektu Akademii Bezpiecznej Jazdy. W 2018 roku Bank zaczął promować wśród swoich pracowników ideę carsharingu i carpoolingu, udostępniając również pracownikom odpowiednie aplikacje.

Dowiedz się więcej

Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Nowa Toyota Yaris czwartej generacji Nowa Toyota Yaris czwartej generacji Dni Otwarte w salonach Toyoty Premiera 4. generacji Toyoty Yaris Premiera 4. generacji Toyoty Yaris Zobacz nowe subkompaktowe auto Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Poznaj subkompaktowy model oparty na TNGA Nowa Toyota Yaris z najwyższą wartością rezydualną Nowa Toyota Yaris z najwyższą wartością rezydualną Poznaj lidera segmentu B Poznaj Toyotę Yaris Cross Poznaj Toyotę Yaris Cross Nowy, kompaktowy SUV z segmentu B