Toyota Yaris GR Sport

Nowy model w sportowej gamie Toyoty

2019-05-16

W salonach Toyoty jest już dostępny nowy model – Toyota Yaris GR Sport. Inspirowany sportowym Yarisem GRMN hatchback jest wyposażony w 100-konny napęd hybrydowy. Posiada również system multimedialny z Apple Car Play i Android Auto. W Polsce kosztuje od 79 900 zł.

Skrót GR wywodzi się od nazwy zespołu wyścigowego TOYOTA GAZOO Racing, startującego w najbardziej prestiżowych międzynarodowych rajdach i wyścigach. W ciągu ostatniego półrocza zespół ten zdobył tytuł rajdowego mistrza świata, wygrał Rajd Dakar. W tym miesiącu zespół TOYOTA GAZOO Racing wywalczył mistrzostwo świata wyścigów długodystansowych.

Doświadczenie zdobyte na torach wyścigowych i w rajdach wykorzystano do stworzenia nowych sportowych modeli Toyoty, w tym m.in. Yarisa GR Sport.

Model ten ma obniżone zawieszenie o sportowej charakterystyce z amortyzatorami Sachs Performance. Rozwiązanie to poprawiło jakość prowadzenia i szybkość reakcji. Auto wyposażono w 17'' aluminiowe koła z oponami Bridgestone Potenza RE50 205/45 R17.

Sportowa Toyota Yaris GR Sport

Samochód wyróżnia się również pod względem stylistycznym. Dach w kolorze Eclipse Black kontrastuje z kolorem nadwozia. Wzrok przyciągają elementy dekoracyjne z linii GR, tylny spojler i czarne oprawy świateł przeciwmgielnych.

W kabinie znaleźć można usportowione przednie fotele. Czarna tapicerka jest wykonana z oryginalnej mikrofibry Ultrasuede, z którą kontrastują białe przeszycia i wstawki. Yaris GR Sport jest wyposażony w nowoczesny system multimedialny TAS500 z Android Auto™ i Apple CarPlay™.

Toyotę Yaris GR Sport wyposażono w napęd hybrydowy o mocy 100 KM i automatyczną skrzynię biegów. Średnie zużycie paliwa plasuje się na poziomie 4,7–5,0 l/100 km (WLTP). Dodać do tego należy cichą, komfortową jazdę.

Yaris Hybrid jest najpopularniejszym modelem hybrydowym w Europie i jedną z najchętniej wybieranych hybryd w Polsce.

Dowiedz się więcej

Ott Tänak w Yarisie WRC rajdowym mistrzem świata Ott Tänak w Yarisie WRC rajdowym mistrzem świata TOYOTA GAZOO Racing Tänak zwycięża w Rajdzie Chile Tänak zwycięża w Rajdzie Chile Kolejny sukces TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing liderem klasyfikacji WRC TOYOTA GAZOO Racing liderem klasyfikacji WRC Zwycięski Rajd Turcji TOYOTA GAZOO Racing wygrywa Rajd Niemiec TOYOTA GAZOO Racing wygrywa Rajd Niemiec Ott Tänak pierwszy na mecie Yaris WRC 2018 Yaris WRC 2018 Dowiedz się więcej o sportowym modelu Toyoty Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN Poznaj limitowaną edycję hot-hatcha Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Zespół Toyota Motor Poland-Simulang Zespół Toyota Motor Poland-Simulang wygrał Rajd Monte Carlo New Energy Toyota ponownie liderem rynku Toyota ponownie liderem rynku Rośnie sprzedaż hybryd i aut użytkowych W Wałbrzychu ruszyły nowe linie produkcyjne W Wałbrzychu ruszyły nowe linie produkcyjne Inwestycje Toyoty w Polsce Nowy model Toyoty z segmentu A Nowy model Toyoty z segmentu A Dowiedz się więcej o planach marki Toyota Yaris czwartej generacji Toyota Yaris czwartej generacji Drugi tytuł European Car of the Year w historii modelu