Toyota PROACE Camper gotowa na długie wyprawy

Samochód kempingowy nie tylko na wakacje

2018-11-27

7-osobowy van Toyota PROACE łączy trwałość, niskie zużycie paliwa i wysoki poziom bezpieczeństwa z wygodą. Teraz w polskich salonach marki dostępna jest również wersja turystyczna tego modelu – Camper. Profesjonalna zabudowa pozwala łatwo zamienić PROACE w samochód kempingowy, który zapewni wygodny wypoczynek na łonie natury.

Zaprojektowana dla Toyoty PROACE zabudowa ma modułowy charakter. W razie potrzeby możesz ją łatwo zamontować i dowolnie zmieniać. W każdej chwili można też wrócić do 7-miejscowego samochodu z mnóstwem przestrzeni na bagaż.

Kempingowa Toyota PROACE Camper

PROACE Camper został zbudowany na bazie najdłuższej wersji PROACE Verso Long z rozstawem osi 3,2 m. Wykorzystano do tego najwyższą wersję VIP, co sprawia, że jest to niezwykle luksusowy samochód turystyczny.

Dopuszczalna masa całkowita (DMC) wersji Camper nie przekracza 3,5 t. Sprawia to, że pojazd nie podlega opłatom drogowym viaTOLL.

Kempingowa Toyota PROACE Camper
Wygodne miejsce do spania

Najważniejszym elementem wyposażenia Toyoty PROACE Camper jest dachowy namiot firmy Autohome. Jego wymiary to 1,3 x 2,1 m. Wysokość po rozłożeniu – 0,92 m. W jego wnętrzu można zorganizować miejsce do spania dla dwóch osób. Wygodny odpoczynek zapewni także złożenie dwóch ostatnich rzędów siedzeń i rozłożenie na nich materaca. Nie trzeba go samodzielnie pompować, bo na pokładzie jest specjalny kompresor.

Komfort na kempingu

Przed słońcem i deszczem uchroni markiza ARB o wymiarach 2,5 m x 2,5 m. Dodatkowe ścianki pozwolą zbudować przy samochodzie pół-namiot.

Strefę do gotowania wydzielono w bagażniku. Znalazł się tam boks kuchenny. Składa się on z blatu, szafek z szufladami, kuchenki gazowej z butlą, turystycznej lodówki i przetwornicy 300 W z gniazdkiem. 4 krzesła ARB i składany stolik doskonale się sprawdzają podczas postoju.

Samochód wyposażono w mocny kompresor z 6-metrowym przewodem oraz zaopatrzonym w manometr pistoletem. Umożliwia on nie tylko pompowanie kół, ale też materaców i piłek.

Kempingowa Toyota PROACE Camper
Bezpieczeństwo użytkowania

Przed uszkodzeniami samochód chroni przednie i boczne orurowanie z najwyższej jakości nierdzewnej stali. Pod silnikiem zamontowano aluminiową osłonę o grubości 5 mm. Automatycznie składany hak umożliwia holowanie przyczepy.

Toyota PROACE

Druga generacja Toyoty PROACE zadebiutowała w marcu 2016 roku w Genewie. W polskich salonach marki model ten był dostępny od września tego samego roku. Podczas testów zderzeniowych Euro NCAP model uzyskał znakomity wynik, zdobywając 5 gwiazdek.

Auto napędzają silniki D-4D o pojemnościach 1,5 l (100–120 KM) oraz 2,0 l (150–177 KM). Zużywają oni średnio poniżej 6 l/100 km paliwa i spełniają normę emisji spalin Euro 6.2. Samochód jest objęty trzyletnią gwarancją PRO z limitem 1 000 000 km.

Samochód cieszy się rosnącą popularnością rynku na polskim. W roku 2018 sprzedaż PROACE Verso (w porównaniu do roku ubiegłego) wzrosła o ponad 150%.

Dowiedz się więcej

Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Dowiedz się więcej Oferta specjalna Toyoty dla firm kurierskich Oferta specjalna Toyoty dla firm kurierskich Dowiedz się więcej Toyota udostępnia samochody szpitalom Toyota udostępnia samochody szpitalom Akcja #jedziemyzpomocą Nowa Toyota PROACE dla Centrum Zdrowia Dziecka Nowa Toyota PROACE dla Centrum Zdrowia Dziecka Zobacz akcję magazynu Zwierciadło Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Nowa gama pojazdów użytkowych Toyoty Nowa gama pojazdów użytkowych Toyoty Dowiedz się więcej Toyota ProSport ProSport Program zakupu pojazdu dla stowarzyszeń sportowych i klubów Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Poznaj nowy samochód użytkowy o wielu możliwościach Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Nowy gracz na rynku samochodów użytkowych Samochody dostawcze Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Sprawdź ofertę przygotowaną przez Toyota Professional Toyota PROACE z nowymi zabudowami Toyota PROACE z nowymi zabudowami Zwiększ użyteczność swojego auta Wyprzedaż rocznika 2018 Wyprzedaż rocznika 2018 Sprawdź w salonach Toyoty