Toyota najpopularniejszą marką wśród kierowców na świecie

Corolla – najchętniej kupowanym modelem

2018-09-20

Portal Focus2Move ogłosił najnowsze dane o globalnej sprzedaży marek samochodowych z pierwszych 7 miesięcy 2018 roku. Toyota, która sprzedała w tym okresie ponad 5 mln aut – była najpopularniejszą marką. Jej udział w rynku wyniósł 10,4%. Z kolei Corolla była najchętniej kupowanym modelem na świecie.

Wzrost rynku samochodowego

Rynek samochodowy ciągle rośnie. Od 2009 roku tempo wzrostu sięga 2–3% rocznie. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat globalna sprzedaż nowych aut zwiększyła się z 80 do 94 mln egzemplarzy. Szacuje się, że w 2018 roku liczba ta zwiększy się do 98 mln. W przyszłym roku może paść rekord 100 mln nowych samochodów.

W pierwszej połowie 2018 roku kupiono 46,1 mln nowych aut (o 4,1% więcej rok do roku). Do końca lipca sprzedano 54,7 mln aut, o 3% więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Toyota Corolla
Toyota liderem sprzedaży

Toyota zdominowała ranking sprzedaży według marek. Od stycznia do lipca br. producent ten dostarczył swoim klientom 5,03 mln aut. Jest to o 0,7% więcej niż w ciągu 7 miesięcy ubiegłego roku. Sprzedaż Toyoty przewyższa w rankingu wynik marki zajmującej drugie miejsce o prawie 930 tys. egzemplarzy. Największe wzrosty sprzedaży Toyota zanotowała w Tajlandii (+30,5%), Argentynie (+12,8%) i w Hiszpanii (+12,8%).

Toyota Corolla
Corolla z kolejnym rekordem

W rankingu modeli niekwestionowanym liderem jest Toyota Corolla. W pierwszej połowie 2018 roku sprzedano 610661 egzemplarzy tego auta. Było to o 74210 samochodów więcej niż w przypadku modela zajmującego drugą pozycję w zestawieniu. Na 5. miejscu uplasowała się Toyota RAV4 (408703 sprzedanych egzemplarzy).

Toyota Corolla
Sukces modeli Corolla i RAV4

Toyota Corolla to nie tylko najchętniej wybierane auto na świecie. To także najpopularniejszy samochód wszechczasów. Obecnie w sprzedaży jest 11. generacja, zmodernizowana w 2016 roku, na 50-lecie modelu.

RAV4 stworzył segment kompaktowych SUV-ów. W 2016 roku wprowadził do niego napęd hybrydowy. Aktualny model w wersji hybrydowej ma moc 197 KM. Stanowi on ponad 70% całkowitej sprzedaży modelu w Polsce.

Toyota Corolla
Globalna baza danych sprzedaży samochodów

Eksperci portalu Focus2Move swój raport globalnej sprzedaży samochodów opracowali na podstawie Globalnej Bazy Samochodów (GAD, Global Auto Database). Dane pochodzą z ponad 300 źródeł, w tym od wszystkich podmiotów prowadzących oficjalne statystyki w danym kraju bądź regionie, takich jak ministerstwa transportu czy stowarzyszenia producentów samochodów.

Pełne rankingi globalnej sprzedaży marek i modeli samochodowych Focus2Move są dostępne na stronach:
www.focus2move.com/world-cars-brand-ranking
www.focus2move.com/world-best-selling-car

Toyota Corolla

Dowiedz się więcej

Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych Miejsce dla niepełnosprawnych - aktualne przepisy Wielki Test Salonów 2020 Wielki Test Salonów 2020 Toyota i Lexus dominują Toyota ponownie liderem branży Toyota ponownie liderem branży Ranking Best Global Brands 2020 Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie? Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie? Czyszczenie i pielęgnacja skórzanych powierzchni w aucie Jak bezpiecznie jechać po mokrej nawierzchni? Jak bezpiecznie jechać po mokrej nawierzchni? Kilka wskazówek, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Jak poprawnie zmienić biegi w samochodzie? Jak poprawnie zmienić biegi w samochodzie? Poprawna zmiana biegów wpływa na nasze bezpieczeństwo i jej zużycie Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Zobacz najnowszy raport BrandZ 2020 Czym są moc i moment obrotowy silnika? Czym są moc i moment obrotowy silnika? Parametry opisujące osiągi auta Ozonowanie samochodu, sposób na dezynfekcję wnętrza Ozonowanie samochodu, sposób na dezynfekcję wnętrza Jak pozbyć się wirusów z samochodu? Ubezpieczenie OC i AC samochodu. Ubezpieczenie OC i AC samochodu. Jakie są różnice w ubezpieczeniach. Poduszka powietrzna w samochodzie Poduszka powietrzna w samochodzie Co warto o niej wiedzieć ? Toyota nadal liderem rynku w Polsce Toyota nadal liderem rynku w Polsce Sprawdź najnowsze dane PZPM