Nowa Toyota AYGO

Lider segmentu A w nowym wydaniu

2018-06-27

Toyota AYGO jest najpopularniejszym małym samochodem w Polsce zajmującym niemal ¼ segmentu A. Nowa generacja tego modelu wyróżnia się jeszcze większym, bardziej młodzieżowym temperamentem. Samochód ma lepsze osiągi, a jednocześnie jest bardziej ekonomiczny. Jego właściwości jezdne zapewniają jeszcze więcej radości z jazdy.

Pierwsza generacja Toyoty AYGO

Pierwsza generacja modelu AYGO na rynek wprowadzona została w 2005 roku. Był to pierwszy model Toyoty w segmencie miejskich minisamochodów. Stworzony został z myślą o młodych klientach i mieszkańcach miast. Dzięki wprowadzanym co roku nowym kompozycjom kolorystycznym, edycjom specjalnym i liftingom w latach 2008 oraz 2012, AYGO cieszyło się dużym powodzeniem – łączna sprzedaż modelu przekroczyła 760 000 sztuk. Jak wynika z badań, wierność modelowi i marce wśród klientów posiadających AYGO wykracza dalece poza średnią dla samochodów segmentu A.

Również druga generacja AYGO, która debiutowała w roku 2014, była wielkim sukcesem Toyoty w europejskim segmencie A. Charakterystyczny design przedniego grilla w kształcie „X” oraz możliwość indywidualizacji każdego auta sprawiły, że AYGO zawsze wyróżniało się z tłumu.

Niepowtarzalna stylistyka oraz bardzo dobre własności jezdne sprawiły, że AYGO stało się jednym z najlepiej sprzedających się samochodów Toyoty, przyciągającym do marki nowych klientów. W 2017 roku model ten należał do najlepiej sprzedających się samochodów segmentu

A w Europie – jego sprzedaż przekroczyła 85 000 sztuk (6,6% udziału w rynku). W Polsce odnotowano 28-procentowy wzrost sprzedaży AYGO (3 254 rejestracji), co zapewniło modelowi pierwsze miejsce w segmencie A. Toyota AYGO odpowiada za niemal ¼ całkowitej sprzedaży klasy najmniejszych samochodów na polskim rynku – zarówno w 2017 roku, jak i w pierwszych miesiącach roku bieżącego.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
Odświeżony design

Nowa generacja Toyoty AYGO zachowała swój charakterystyczny przód ze stylizowanym znakiem „X”, który nabrał teraz formy trójwymiarowej.

Nowe AYGO zostało wyposażone w światła główne w technologii projektorowej, które zapewniają duży zasięg szerokiego strumienia światła zarówno dla świateł mijania, jak i drogowych, a także w światła do jazdy dziennej oraz tylne światła pozycyjne w technologii LED.

Wzory 15'' obręczy i kołpaków zostały zaprojektowane tak, by podkreślać indywidualny charakter każdej wersji. Umiejętnie wykorzystując formę szprychową oraz kontrast między polerowaną powierzchnią a elementami lakierowanymi na czarno, projektanci uzyskali wizualny efekt znacznie większych kół.

Dopełnieniem nowej stylistyki karoserii jest każdy z 7 dostępnych kolorów nadwozia, w tym zupełnie nowy lakier Magenta Charm dostępny wyłącznie w wersji x-cite.

Wnętrze nowej Toyoty AYGO zaprojektowano z zastosowaniem lepszych materiałów, wprowadzono też więcej opcji indywidualizacji. Nowy zestaw multimedialny integrujący funkcje Apple CarPlay i Android Auto zapewnia bezprzewodową łączność ze smartfonami.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
Zmodernizowany silnik 1.0

Wielokrotnie nagradzany silnik o pojemności 998 cm3 – 3-cylindrowa, 12-zaworowa jednostka DOHC z obustronnymi zmiennymi fazami rozrządu (Dual VVT-i) – spełnia obecnie wymagania normy EURO 6.2. Silnik rozwija obecnie maksymalną moc 72 KM (53 kW) przy 6000 obr./min. Moment obrotowy wynosi 93 Nm przy 4400 obr./min. Nowy model rozpędza się od 0 do 100 km/h w 13,8 s, a jego prędkość maksymalna to 160 km/h.

Średnie zużycie paliwa nowej Toyoty AYGO to zaledwie 3,9 l/100 km, a emisji CO2 – 90 g/km. AYGO jest obecnie najlepiej reagującym na gaz samochodem w segmencie, a przy tym pozostaje autem ekologicznym.

Przekładnia x-shift

W nowym AYGO dostępna jest opcjonalna przekładnia x-shift. To zautomatyzowana manualna skrzynia biegów, w której zmiana przełożeń jest w pełni automatyczna, a pedału sprzęgła nie ma w ogóle. Skrzynia x-shift jest wyposażona w funkcję kick-down znaną z przekładni automatycznych. Wybranie trybu M (Manual) pozwala kierowcy na ręczny, dowolny wybór biegów. Wyposażone w przekładnię x-shift AYGO ma średnie zużycie paliwa na poziomie 4,2 l/100 km, a emisja CO2 wynosi 95 g/km.

Zmieniony układ jezdny

Warte odnotowania są również zmiany wprowadzone w układzie jezdnym nowego AYGO. Zmieniono nastawy zawieszenia oraz oprogramowanie układu kierowniczego. Poszczególne elementy kolumn McPhersona w przednim zawieszeniu oraz belki skrętnej z tyłu zmieniono lub zestrojono od nowa. Siły tłumienia przednich i tylnych amortyzatorów zostały zoptymalizowane, w przednim zawieszeniu dołożono separator dolnej części sprężyny śrubowej.

Redukcja hałasu i wibracji

W kokpicie, na słupkach przednich, w drzwiach i tylnej części podłogi zastosowano dodatkowe wygłuszenie i materiały tłumiące. Zaowocowało to wyraźną redukcją hałasu i wibracji w kabinie. Większej izolacji poddano wnętrze deski rozdzielczej i przód kabiny, drzwi i klap bagażnika oraz przednie słupki.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
Wersje wyposażenia

Nowa Toyota AYGO jest dostępna w wersji podstawowej x oraz wyższej x-play. Każda z tych wersji odznacza się własnymi elementami stylistycznymi, łatwo rozpoznawalnymi dzięki stylizacji przedniego zderzaka, dedykowanym kołom i wykończeniu kabiny.

AYGO x-play wyróżnia się wysoką wartością w stosunku do ceny. Standardowym wyposażeniem tej wersji jest m.in. klimatyzacja, skórzana kierownica wielofunkcyjna, automatyczny ogranicznik prędkości czy regulacja wysokości fotela kierowcy. Pakiet Style wzbogaca AYGO x-play o system multimedialny Toyota x-touch z kolorowym ekranem dotykowym (7''), kamerę cofania, 15'' obręcze aluminiowe, światła przeciwmgielne oraz przyciemniane tylne szyby.

Gama Toyoty AYGO będzie systematycznie odświeżana za pomocą edycji specjalnych, w tym m.in. Selection x-cite oraz Selection x-treme.

Selection x-cite to najbardziej wyrazisty wariant w gamie AYGO, charakteryzujący się unikalnym kolorem nadwozia Magenta Charm z czarnym dachem, dedykowanymi 15'' kołami lakierowanymi na czarno czy lakierowanymi w kolorze nadwozia detalami we wnętrzu.

Selection x-treme to najbardziej dynamiczna stylizacja. Czarne wykończenie karoserii jest dopełnione przez czarne zdobienia lamp głównych oraz lusterka boczne i sportowe oklejenia w kolorze cyan. AYGO Selection x-treme ma także 10-szprychowe, 15'' koła, tapicerkę materiałową z elementami skór i elementy stylistyczne w kolorze cyan.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
System multimedialny x-touch

Dla wszystkich wersji Toyoty AYGO dostępny jest opcjonalny system multimedialny Toyota x-touch firmy Pioneer. Oparty jest on na standardowym systemie audio, który może zostać wzbogacony o sterowanie głosowe oraz interfejsy Apple CarPlay i Android Auto (dostępne w Pakiecie Connect).

Opcjonalna nawigacja x-nav (dostępna wyłącznie w wersji x-play po doposażeniu ją o Pakiet Connect) oferuje kierowcom intuicyjny dostęp do szybkiej i dokładnej nawigacji o zasięgu obejmującym całą Europę.

Dzięki integracji ze smartfonami połączenia telefoniczne, wiadomości oraz aplikacje muzyczne są odwzorowywane na 7'' ekranie AYGO, podczas gdy Apple Siri i Google Voice Command zapewniają łatwą i bezpieczną obsługę. DAB jest dostępny opcjonalnie w obu wersjach systemu multimedialnego.

Toyota Aygo :: Nowe wydanie lidera segmentu A
Kamera cofania

Kamera cofania wspiera kierowcę podczas manewrowania w ciasnych miejscach.

Inteligentny kluczyk

System bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk) oferuje użytkownikowi komfort odblokowywania i zamykania drzwi oraz rozruchu silnika przyciskiem w desce rozdzielczej bez konieczności wyjmowania kluczyka z kieszeni czy torebki.

Dowiedz się więcej

Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Specjalna jesienna oferta w salonach Toyoty Specjalna jesienna oferta w salonach Toyoty Sprawdź nowe, niższe ceny Toyota flotową marką motoryzacyjną Toyota flotową marką motoryzacyjną Fleet Derby 2019 Najtańsze nowe samochody osobowe Najtańsze nowe samochody osobowe Z salonu marki Toyota Auto dla kobiety Auto dla kobiety Najlepsze kobiece samochody Toyota AYGO x-cite Toyota AYGO x-cite Poznaj nową edycję, która zadebiutuje w Genewie Toyota ponownie z rekordem sprzedaży Toyota ponownie z rekordem sprzedaży Kolejny sukces na polskim rynku Wyprzedaż rocznika 2018 Wyprzedaż rocznika 2018 Sprawdź w salonach Toyoty Toyota AYGO liderem segmentu A w Polsce Toyota AYGO liderem segmentu A w Polsce Dowiedz się więcej Toyota AYGO w specjalnej ofercie Toyota AYGO w specjalnej ofercie Dni Otwarte 23-24 czerwca Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Zobacz katalog Ruszyła przedsprzedaż nowej Toyoty AYGO Ruszyła przedsprzedaż nowej Toyoty AYGO Zamów edycję specjalną PRIME