Toyota ponownie najbardziej niezawodną marką

J.D. Power 2018

2018-07-20

W najnowszym rankingu Germany Vehicle Dependability Study 2018 najwyższą pozycję wśród wszystkich marek zajęła Toyota. Toyota Yaris uznana została za najbardziej niezawodny samochód w swoim segmencie. W badaniu udział wzięło ponad 14 tys. użytkowników.

Firma analityczna J.D. Power odpowiedzialna za przygotowanie rankingu niezawodności marek i modeli samochodów na niemieckim rynku przebadała auta w wieku od 1 do 3 lat, będące własnością ankietowanej osoby przez co najmniej 12 miesięcy. Najlepszy wynik spośród wszystkich marek uzyskała Toyota, zdobywając 101 pkt. Toyota Yaris została oceniona jako najbardziej niezawodny samochód w swoim segmencie.

Toyota Yaris
Toyota C-HR
Toyota Auris

Zestawienie Germany Vehicle Dependability Study jest co roku opracowywane przez J.D. Power i mierzy liczbę problemów zgłaszanych przez użytkowników samochodu w trzecim roku ich posiadania. Im niższa jest pozycja w rankingu, tym mniej problemów zgłaszają kierowcy, a kierowane przez nich samochody są bardziej niezawodne.

Toyota RAV4

Raport z 2018 roku został oparty na ankietach przeprowadzonych wśród 14292 właścicieli samochodów zarejestrowanych po raz pierwszy między lutym 2015 roku a kwietniem 2017 roku. Badanie trwało od lutego do kwietnia 2018 roku.

Toyota Corolla