Hybrydowa Toyota Auris w Eco Rally

Rekordowy wynik czasu jazdy z wykorzystaniem silnika elektrycznego

2018-09-03

Druga runda Eco Rally ponownie udowodniła możliwości hybrydowego napędu Toyoty. Auris TS Kombi w edycji specjalnej Freestyle przez 71% czasu jazdy korzystał z napędu elektrycznego.

Hybryda sprawdziła się w trudnym terenie

Rywalizacja w drugiej rundzie Eco Rally, będącego częścią Rajdu Nowych Energii i 7. Rajdu Polski Historycznego, rozpoczęła się na krakowskim Rynku. W Toyotach Auris TS Kombi Hybrid zasiadło 16 dziennikarzy reprezentujących media motoryzacyjne i biznesowe. Ich zadaniem było pokonanie ok. 300-kilometrowej trasy rajdu w określonym czasie, notując przy tym jak najniższe średnie zużycie paliwa. Zadanie do łatwych nie należało, ponieważ na trasach wyznaczonych między Krakowem a Starym Sączem nie brakowało wzniesień i ostrych zakrętów.

Toyota Auris Hybrid - Eco Rally
71% trasy na silniku elektrycznym

Najwyżej uplasowały się dwie załogi, które uzyskały taki sam rezultat średniego zużycia paliwa – 4,1 l/100 km. O ostatecznym zwycięstwie jednej z załóg zadecydował czas pokonania trasy z wykorzystaniem silnika elektrycznego – aż 71%. Na oddzielnych etapach uczestnicy notowali jeszcze lepsze rezultaty. Jedna z załóg uzyskała na etapie średnie spalanie na poziomie 3,1 l/100 km, inna – przez 74% czasu jazdy korzystała z silnika elektrycznego.

Toyota Auris Hybrid - Eco Rally
Wszechstronne kombi

„Rywalizacja w ramach drugiej rundy Eco Rally była dla uczestników naprawdę trudnym wyzwaniem. W odróżnieniu od pierwszej rundy, organizowanej w Wielkopolsce, załogi miały do pokonania dłuższy dystans w trudnym, górzystym terenie, który zdecydowanie nie ułatwiał ekonomicznej jazdy. Mimo to uczestnicy spisali się świetnie, tak samo jak prowadzone przez nich hybrydowe Toyoty Auris. Zwycięski wynik 71% czasu przejechanego z wykorzystaniem napędu elektrycznego pokazuje, że napęd hybrydowy sprawdza się nie tylko w mieście, zaś Auris Hybrid TS to prawdziwie wszechstronne i ekonomiczne kombi” – powiedział Robert Mularczyk, dyrektor PR Toyota Motor Poland.

Freestyle to limitowana edycja modelu Toyota Auris TS Kombi. Czarne nakładki błotników i progów, przednie i tylne osłony podwozia oraz osłona chłodnicy, przyciemniane tylne szyby, lampy przednie w technologii LED, srebrne obudowy lusterek oraz szlifowane, 17'' aluminiowe felgi z czarno-srebrnym wykończeniem nadają autu sportowy charakter.

Toyota Auris Hybrid - Eco Rally

Dowiedz się więcej

181 Aurisów Hybrid dla ERGO Hestii 181 Aurisów Hybrid dla ERGO Hestii Flota przyjazna dla środowiska Toyota odnotowała wzrost sprzedaży modeli hybrydowych Toyota odnotowała wzrost sprzedaży modeli hybrydowych Sprawdź szczegóły  Toyota liderem rynku samochodów hybrydowych Toyota liderem rynku samochodów hybrydowych Ponad 8 mln sprzedanych hybryd W Europie sprzedano już 3 miliony hybryd W Europie sprzedano już 3 miliony hybryd Sprawdź szczegóły Corolla Sedan w wersji GR Sport Corolla Sedan w wersji GR Sport Poznaj nową wersję kompaktowego sedana Toyota ponownie liderem na polskim rynku Toyota ponownie liderem na polskim rynku Sprawdź dane z lutego 2020 roku Toyota ponownie z rekordem sprzedaży Toyota ponownie z rekordem sprzedaży Kolejny sukces na polskim rynku Kompakty Toyoty w Polsce Kompakty Toyoty w Polsce Poznaj bogatą ofertę Toyota w Top 10 najpopularniejszych aut w Polsce Toyota w Top 10 najpopularniejszych aut w Polsce Sprawdź szczegóły Toyota na targach w Genewie Toyota na targach w Genewie Sprawdź premiery Toyoty w 2018 r. Aurisy Hybrid w wypożyczalniach Anca Cars Aurisy Hybrid w wypożyczalniach Anca Cars Nowa flota ekologicznych samochodów Auris Hybrid dla Fundacji Malta Auris Hybrid dla Fundacji Malta Toyota Auris TS i Malta Feslival Poznań