Nowa epoka w historii Corolli

Platforma TNGA i napęd hybrydowy

2018-08-28

W 2019 roku zadebiutuje nowa generacja Corolli. Obejmie ona wszystkie wersje nadwozia: sedan, hatchback i kombi na całym świecie. Będzie zbudowana na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture) i wyposażona w napęd hybrydowy .

Corolla w wersji hatchback, kombi i sedan

Od 2019 roku najnowsza generacja kompaktowej Toyoty w wersji hatchback, kombi i sedan będzie na całym świecie nosiła nazwę Corolla. Nowoczesna konstrukcja i śmiały design wzmocnią pozycję modelu jako najpopularniejszego samochodu w historii. Jednocześnie w pierwszej połowie 2019 roku Toyota zrezygnuje z nazwy Auris, obecnej do tej pory m.in. w Europie.

Platforma TNGA

Nowa generacja Toyoty Corolli powstanie na bazie innowacyjnej, modułowej platformy TNGA (Toyota New Global Architecture), która zastąpi dostępne dotychczas trzy różne platformy. Nowe wytyczne w kwestii opracowywania części i ich mocowania, które wprowadza TNGA, znacznie ułatwią tworzenie kolejnych modeli oraz zwiększą swobodę projektantów.

Nowy wymiar projektowania

„Koncepcja TNGA wnosi zupełnie nowy wymiar do nowej generacji naszych kompaktów. Corolla jest znana z wyjątkowej jakości, trwałości i niezawodności – technologia TNGA zwiększa jej atrakcyjność, zapewniając wyróżniający się styl, wyrafinowane wnętrze, większą dynamikę jazdy i mocne, a przy tym wydajne napędy hybrydowe” – powiedział dr Johan van Zyl, prezydent i CEO Toyota Motor Europe. – „Premiera nowej generacji tego modelu to najlepszy moment, aby przywrócić nazwę Corolla naszym kompaktowym hatchbackom i kombi”.

Nowa Corolla Touring Sports zadebiutuje w Paryżu

Nowa Corolla Touring Sports (kombi) zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, który rozpocznie się 4 października. Wraz z nią na stoisku zaprezentowana zostanie Corolla w wersji hatchback, która swoją premierę miała w marcu na targach w Genewie. Obie wersje będą wyposażone w napęd hybrydowy.

Dowiedz się więcej

Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Sprawdź najpopularniejsze modele Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Toyota z rekordem rejestracji w Polsce Toyota z rekordem rejestracji w Polsce Dowiedz się więcej Toyota ze wzrostem sprzedaży Toyota ze wzrostem sprzedaży Sprawdź wyniki w III kwartale 2019 r. Toyota sprzedała w Polsce już 66 585 hybryd Toyota sprzedała w Polsce już 66 585 hybryd Dowiedz się więcej Corolla liderem rynku w Polsce Corolla liderem rynku w Polsce Sprawdź liczbę rejestracji Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Dowiedz się więcej Toyota powalczy o tytuł Samochodu Roku 2020 Toyota powalczy o tytuł Samochodu Roku 2020 Sprawdź szczegóły Hybrydowa Toyota we flocie Adamed Hybrydowa Toyota we flocie Adamed Dowiedz się więcej Toyota liderem rynku samochodowego Toyota liderem rynku samochodowego Dowiedz się więcej