Panek CarSharing powiększa hybrydową flotę o 300 nowych Yarisów

Do grudnia użytkownicy aplikacji otrzymają do dyspozycji 1000 hybrydowych aut

2018-08-08

600 hybrydowych Yarisów wyruszyło na ulice Warszawy w ramach floty Panek CarSharing oferującej wynajem samochodów na minuty. Dołączyły one do 300 egzemplarzy tego modelu jeżdżących w firmie Panek S.A. od 2017 roku. Przed końcem bieżącego roku do dyspozycji użytkowników aplikacji zostanie oddanych 1000 miejskich hybryd Toyoty.

Hybryda blisko Ciebie

Panek CarSharing rozpoczęło swoją działalność w lipcu 2017 roku. Na początku w ofercie firmy znajdowało się 300 hybrydowych Yarisów, ale do grudnia 2018 roku flota firmy Panek S.A. urośnie do 1000 pojazdów, stając się tym samym najliczniejszą flotą hybrydową w Polsce. Wszystkie samochody zostały dostarczone przez autoryzowanego dealera Toyota Dobrygowski.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing

„Hybrydy to krok do przodu, ku zmianie świadomości kierowców. Zależy nam, żeby samochody niskoemisyjne zastępowały auta konwencjonalne w naszych miastach” – powiedziała Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek S.A. – „Inwestujemy w rozwój floty, bo większa dostępność samochodów przekłada się na rosnącą liczbę użytkowników i przejazdów”.

Idealny do miasta

Hybrydowy Yaris to samochód stworzony do jazdy w miejskich warunkach, a co za tym idzie idealnie przystosowany do potrzeb wynajmu. Zwarte wymiary nadwozia hatchback w połączeniu z małym promieniem skrętu wynoszącym jedyne 4,8 metra, kamerą cofania oraz automatyczną skrzynią biegów sprawiają, że jazda w ruchu miejskim i manewrowanie na zatłoczonych parkingach jest wyjątkowo proste i komfortowe.

Ale – jak podkreśla Katarzyna Panek – użytkownicy wypuszczają się hybrydowymi Yarisami także w dłuższe trasy, nierzadko podróżując w cztery osoby. Przestronna kabina oraz wygodna tylna kanapa i materiały wysokiej jakości umożliwiają podróż w komforcie wszystkim pasażerom. Niski koszt wynajmu dobowego dodatkowo zachęca do wyjazdów za miasto. Za 24h zapłacimy jedynie 90 złotych.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing

„Jesteśmy otwarci również na przewóz zwierząt we własnych kontenerach. Wiele osób korzysta z tej opcji, podkreślając, że pupile są mniej zmęczone po podróży hybrydą niż konwencjonalnym autem ze względu na to, że napęd hybrydowy generuje znacznie mniej hałasu i wibracji” – podkreśliła Katarzyna Panek.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing
Zaawansowana technologia

Toyota Yaris to jedyne auto z segmentu B w Europie wyposażone w samoładujący się napęd hybrydowy. Bogate wyposażenie w standardzie i atrakcyjna cena spowodowały, że obecnie ponad połowa klientów wybierających Toyotę Yaris decyduje się na hybrydę. Yaris Hybrid jest drugim najpopularniejszym modelem hybrydowym w Europie, ustępuje jedynie Toyocie C-HR.1

Panek CarSharing zdecydował się na auta wyposażone w automatyczną skrzynią biegów, oferujące cichą pracą napędu i łatwość prowadzenia. Nie bez znaczenia dla komfortu wynajmujących auta jest kamera cofania, klimatyzacja i dobrej jakości system audio. Wszystkie auta zostały wyposażone w specjalny system, który umożliwia otwieranie, zamykanie i obsługę auta przez aplikację bez użycia kluczyka oraz uruchamianie przyciskiem Start.

„Nasi klienci są bardzo zadowoleni z napędu hybrydowego. Na początku mieliśmy pewne obawy ze względu na to, że automatyczne skrzynie nie są w Polsce rozpowszechnione, ale kierowcy szybko nauczyli się je obsługiwać. Co więcej, jest to ułatwienie także dla nas ze względu na to, że nie musimy się martwić o naprawy sprzęgła, którego w tych samochodach po prostu nie ma” – skomentowała Katarzyna Panek.

„Kolejną zaletą jest duża moc i dynamika tych samochodów. Nasi klienci to w znacznej mierze młodzi ludzie, którzy doceniają zrywność hybrydowego Yarisa. Hybrydy przyczyniają się przy tym do redukcji emisji spalin w naszych miastach. Smog to w ostatnich latach poważny problem, dlatego im częściej kierowcy wybiorą niskoemisyjną hybrydę zamiast konwencjonalnego auta spalinowego, tym lepiej dla nas wszystkich”.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing
Carsharing w pełni hybrydowy

Oferta Panek CarSharing to najtańszy program carsharingowy w Warszawie i jedyny oferujące użytkownikom auta hybrydowe. Najnowsza aplikacja opracowana przez polską firmę Satis, która zastąpiła poprzednią wersję oprogramowania stworzoną we Francji została wyposażona w funkcje, takie jak: wycena wynajmu, bieżąca kontrola kosztów i wyszukiwanie auta oparte na Google Maps. Panek CarSharing rozszerza strefę działania o nowe dzielnice i miejscowości pojawiając się w Ząbkach, Legionowie, Nowym Dworze, Pruszkowie i Piasecznie. Pasażerowie lotnisk Okęcie i Modlin mogą już korzystać z samochodów na minuty bez ponoszenia opłat za parking.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing

Dowiedz się więcej

Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Nowy hybrydowy SUV stworzony do jazdy w mieście Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej BGŻ BNP Paribas wybiera hybrydy BGŻ BNP Paribas wybiera hybrydy 30 Yarisów dołącza do floty banku Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota wyprodukowała już 3 mln Yarisów Toyota wyprodukowała już 3 mln Yarisów Sprawdź szczegóły Toyota numerem 1 w pierwszym kwartale 2016 Toyota numerem 1 w pierwszym kwartale 2016 Sprawdź najczęściej wybieraną markę Kolejny sukces Toyoty w Polsce Kolejny sukces Toyoty w Polsce Roczny rekord sprzedaży – 36 943 auta  Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Raport TÜV 2016