Panek CarSharing powiększa hybrydową flotę o 300 nowych Yarisów

Do grudnia użytkownicy aplikacji otrzymają do dyspozycji 1000 hybrydowych aut

2018-08-08

600 hybrydowych Yarisów wyruszyło na ulice Warszawy w ramach floty Panek CarSharing oferującej wynajem samochodów na minuty. Dołączyły one do 300 egzemplarzy tego modelu jeżdżących w firmie Panek S.A. od 2017 roku. Przed końcem bieżącego roku do dyspozycji użytkowników aplikacji zostanie oddanych 1000 miejskich hybryd Toyoty.

Hybryda blisko Ciebie

Panek CarSharing rozpoczęło swoją działalność w lipcu 2017 roku. Na początku w ofercie firmy znajdowało się 300 hybrydowych Yarisów, ale do grudnia 2018 roku flota firmy Panek S.A. urośnie do 1000 pojazdów, stając się tym samym najliczniejszą flotą hybrydową w Polsce. Wszystkie samochody zostały dostarczone przez autoryzowanego dealera Toyota Dobrygowski.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing

„Hybrydy to krok do przodu, ku zmianie świadomości kierowców. Zależy nam, żeby samochody niskoemisyjne zastępowały auta konwencjonalne w naszych miastach” – powiedziała Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek S.A. – „Inwestujemy w rozwój floty, bo większa dostępność samochodów przekłada się na rosnącą liczbę użytkowników i przejazdów”.

Idealny do miasta

Hybrydowy Yaris to samochód stworzony do jazdy w miejskich warunkach, a co za tym idzie idealnie przystosowany do potrzeb wynajmu. Zwarte wymiary nadwozia hatchback w połączeniu z małym promieniem skrętu wynoszącym jedyne 4,8 metra, kamerą cofania oraz automatyczną skrzynią biegów sprawiają, że jazda w ruchu miejskim i manewrowanie na zatłoczonych parkingach jest wyjątkowo proste i komfortowe.

Ale – jak podkreśla Katarzyna Panek – użytkownicy wypuszczają się hybrydowymi Yarisami także w dłuższe trasy, nierzadko podróżując w cztery osoby. Przestronna kabina oraz wygodna tylna kanapa i materiały wysokiej jakości umożliwiają podróż w komforcie wszystkim pasażerom. Niski koszt wynajmu dobowego dodatkowo zachęca do wyjazdów za miasto. Za 24h zapłacimy jedynie 90 złotych.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing

„Jesteśmy otwarci również na przewóz zwierząt we własnych kontenerach. Wiele osób korzysta z tej opcji, podkreślając, że pupile są mniej zmęczone po podróży hybrydą niż konwencjonalnym autem ze względu na to, że napęd hybrydowy generuje znacznie mniej hałasu i wibracji” – podkreśliła Katarzyna Panek.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing
Zaawansowana technologia

Toyota Yaris to jedyne auto z segmentu B w Europie wyposażone w samoładujący się napęd hybrydowy. Bogate wyposażenie w standardzie i atrakcyjna cena spowodowały, że obecnie ponad połowa klientów wybierających Toyotę Yaris decyduje się na hybrydę. Yaris Hybrid jest drugim najpopularniejszym modelem hybrydowym w Europie, ustępuje jedynie Toyocie C-HR.1

Panek CarSharing zdecydował się na auta wyposażone w automatyczną skrzynią biegów, oferujące cichą pracą napędu i łatwość prowadzenia. Nie bez znaczenia dla komfortu wynajmujących auta jest kamera cofania, klimatyzacja i dobrej jakości system audio. Wszystkie auta zostały wyposażone w specjalny system, który umożliwia otwieranie, zamykanie i obsługę auta przez aplikację bez użycia kluczyka oraz uruchamianie przyciskiem Start.

„Nasi klienci są bardzo zadowoleni z napędu hybrydowego. Na początku mieliśmy pewne obawy ze względu na to, że automatyczne skrzynie nie są w Polsce rozpowszechnione, ale kierowcy szybko nauczyli się je obsługiwać. Co więcej, jest to ułatwienie także dla nas ze względu na to, że nie musimy się martwić o naprawy sprzęgła, którego w tych samochodach po prostu nie ma” – skomentowała Katarzyna Panek.

„Kolejną zaletą jest duża moc i dynamika tych samochodów. Nasi klienci to w znacznej mierze młodzi ludzie, którzy doceniają zrywność hybrydowego Yarisa. Hybrydy przyczyniają się przy tym do redukcji emisji spalin w naszych miastach. Smog to w ostatnich latach poważny problem, dlatego im częściej kierowcy wybiorą niskoemisyjną hybrydę zamiast konwencjonalnego auta spalinowego, tym lepiej dla nas wszystkich”.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing
Carsharing w pełni hybrydowy

Oferta Panek CarSharing to najtańszy program carsharingowy w Warszawie i jedyny oferujące użytkownikom auta hybrydowe. Najnowsza aplikacja opracowana przez polską firmę Satis, która zastąpiła poprzednią wersję oprogramowania stworzoną we Francji została wyposażona w funkcje, takie jak: wycena wynajmu, bieżąca kontrola kosztów i wyszukiwanie auta oparte na Google Maps. Panek CarSharing rozszerza strefę działania o nowe dzielnice i miejscowości pojawiając się w Ząbkach, Legionowie, Nowym Dworze, Pruszkowie i Piasecznie. Pasażerowie lotnisk Okęcie i Modlin mogą już korzystać z samochodów na minuty bez ponoszenia opłat za parking.

Toyota Yaris Hybrid :: Panek CarSharing

Dowiedz się więcej

Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Nowy hybrydowy SUV stworzony do jazdy w mieście Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej BGŻ BNP Paribas wybiera hybrydy BGŻ BNP Paribas wybiera hybrydy 30 Yarisów dołącza do floty banku Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota wyprodukowała już 3 mln Yarisów Toyota wyprodukowała już 3 mln Yarisów Sprawdź szczegóły Toyota numerem 1 w pierwszym kwartale 2016 Toyota numerem 1 w pierwszym kwartale 2016 Sprawdź najczęściej wybieraną markę Kolejny sukces Toyoty w Polsce Kolejny sukces Toyoty w Polsce Roczny rekord sprzedaży – 36 943 auta  Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Raport TÜV 2016 Toyota odnotowała wzrost sprzedaży modeli hybrydowych Toyota odnotowała wzrost sprzedaży modeli hybrydowych Sprawdź szczegóły Toyota Yaris i Toyota AYGO we Frankfurcie Toyota Yaris i Toyota AYGO we Frankfurcie Nowe wersje stylistyczne