2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce

Kolejny rekord za nami

2018-09-18

Toyota odnotowała kolejny sukces, dostarczając europejskim kierowcom już 2 mln aut hybrydowych. Jubileuszowy samochód to Toyota C-HR Hybrid, która wyjechała z salonu Toyota Radość w Warszawie.

2-milionowa europejska hybryda kupiona w Polsce

Właścicielką 2-milionowego auta hybrydowego Toyoty w Europie – Toyoty C-HR Hybrid – została Magdalena Sobolewska-Bereza z Warszawy. Samochód dostarczył autoryzowany diler Toyota Radość. Jubileuszowa hybryda to wyróżniający się nowoczesnym designem crossover z dwukolorowym nadwoziem w najbogatszej wersji Selection. Pani Magdalena odebrała go razem z upominkową kartą paliwową na rok.

 2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce

„Wcześniej jeździłam tradycyjnym autem innej marki, ale Toyota C-HR jest unikalna i wyjątkowa. Ma ponadto wiele zalet, takich jak niskoemisyjność i ciekawy design. Jest też bardzo wygodna dla kierowcy. Wśród wielu atutów tego auta doceniam wygodny bagażnik, w którym mogę bez problemu wozić moje psy. Uważam, że hybryda jest przyszłością motoryzacji, szczególnie w mieście. Ma niewielkie zużycie paliwa, więc jest ekonomiczna. Jest też niskoemisyjna, a ponieważ jestem biologiem i myślę o zachowaniu bioróżnorodności dla przyszłych pokoleń, uważam, że jest to bardzo dobry wybór” – stwierdziła pani Magdalena, właścicielka 2-milionowej hybrydy Toyoty w Europie.

 2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce

Doktor Magdalena Sobolewska-Bereza jest wykładowcą i dyrektorem administracyjnym na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także przedsiębiorcą, właścicielką firmy organizującej szkolenia, wykłady i warsztaty. Zajmuje się również fotografią oraz pisze książki i artykuły do prasy branżowej. Pasjonuje się bioróżnorodnością, szczególnie zachowaniem zróżnicowania biologicznego w miastach, przekazywaniem wiedzy o przyrodzie osobom w każdym wieku. Uwielbia zwierzęta. Jest właścicielką dwóch psów, które podróżują razem z nią nową Toyotą C-HR.

 2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce

„Jest mi niezmiernie miło, że to w Polsce, w salonie Toyota Radość została zakupiona 2-milionowa Toyota hybrydowa. Szczęśliwym nabywcą tego samochodu jest pani Magdalena, dla której ekologia jest szczególnie ważna. Samochód hybrydowy zaproponował pani Magdzie nasz najmłodszy doradca – energiczny młody człowiek, który ma głęboką świadomość potencjału napędu hybrydowego Toyoty”– dodała Maja Kleszczewska, prezes salonu Toyota Radość.

Samochody przyszłości już teraz

Od czasu wprowadzenia na rynek Toyoty Prius w 1997 roku japoński producent sprzedał na całym świecie ponad 12 mln hybryd. To pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o ponad 93 mln ton. Hybrydy Toyoty już dziś spełniają wymagającą normę emisji CO2 na poziomie 95 g/km, która zacznie obowiązywać w Europie od 2021 roku.

Zainteresowanie technologią hybrydową wśród europejskich kierowców ciągle rośnie. W 2011 roku hybrydy stanowiły w Europie 10% całkowitej sprzedaży samochodów Toyoty. W 2018 roku ich udział wzrósł do 47%. Gama hybryd Toyoty i Lexusa obejmuje obecnie 17 modeli należących do niemal wszystkich segmentów – od miejskiego Yarisa Hybrid po flagowe sportowe coupe Lexus LC 500h. W tym roku ich liczba przekroczy prawdopodobnie 500 000 aut.

 2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce

„Cieszymy się, że na świecie jest już ponad 12 mln samochodów hybrydowych Toyoty. Ale jeszcze bardziej nas cieszy, że w Europie udało nam się sprzedać 2 mln hybryd. Bardzo jesteśmy dumni także z tego, że dostarczyliśmy kierowcom ponad 40 tysięcy samochodów hybrydowych tylko i wyłącznie w Polsce. Klienci w Polsce doceniają samochody hybrydowe, bo są ekonomiczne, ekologiczne i superniezawodne” – podkreśla Witold Nowicki, dyrektor handlowy i członek zarządu Toyota Motor Poland oraz wiceprezes Toyota Central Europe.

 2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce
Hybrydy kołem zamachowym elektromobilności w Polsce

Toyota jest głównym promotorem elektromobilności w Polsce. Producent ten odpowiada za ponad 90% sprzedaży hybryd na tym rynku. Dzięki pokonywaniu przynajmniej połowy dystansu w mieście z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego hybrydy Toyoty stają się autami półelektrycznymi. Udowodniły to badania niezależnych ośrodków akademickich – Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Rzymskiego. Częste wykorzystanie silnika elektrycznego przekłada się na znaczący spadek emisji spalin, czyniąc z hybryd idealny etap przejściowy na drodze do zero-emisyjności.

Hybrydy na świecie | Fakty i liczby
Około 10 lat zajęła sprzedaż 1 mln hybryd Toyoty
8 miesięcy zajęła sprzedaż ostatniego, 12 mln hybryd Toyoty
1,6 mln wynosi przybliżona roczna sprzedaż hybryd Toyoty na świecie
1997 to rok premiery pierwszego seryjnego samochodu hybrydowego – Toyoty Prius
93 mln t CO2 udało się nie wyemitować do atmosfery dzięki 12 mln hybryd Toyoty sprzedanym na świecie
34 hybrydowe modele Toyoty i Lexusa są oferowane na świecie
Ponad 90 krajów, w których dostępne są hybrydy Toyoty


Hybrydy w Europie | Fakty i liczby
2 mln hybryd sprzedanych łącznie w Europie od 2000 roku
47% udział hybryd w całkowitej sprzedaży Toyoty od początku 2018 roku
50% planowany na 2020 rok udział hybryd w całkowitej sprzedaży Toyoty
>400 tys. hybryd sprzedanych w Europie w 2017 roku (+38% rocznego wzrostu)
2000 rok premiery Toyoty Prius w Europie, początek sprzedaży hybryd na europejskim rynku
17 modeli hybrydowych na europejskim rynku Toyota: 1. Prius 2. Prius Plug-in 3. Prius+ 4. Camry Hybrid, 5. Auris Hybrid (Corolla Sport) 6. C-HR Hybrid, 7. Yaris Hybrid 8. RAV4 Hybrid Lexus: 9. CT200h 10. IS 300h 11. GS450h/GS300h 12. LS500h, 13. NX300h 14. RX450h/RX450hL 15. RC300h, 16. LC500h 17. ES300h
3 fabryki samochodów hybrydowych w Europie: Valenciennes we Francji (Yaris Hybrid), Adapazari w Turcji (Toyota C-HR) i Burnaston w Wielkiej Brytanii (Auris)

Dowiedz się więcej

Toyota C-HR w nowej wersji GR Sport Toyota C-HR w nowej wersji GR Sport Dostępna już od stycznia 2021 roku Nowa Toyota C-HR GR SPORT czeka tuż za rogiem. Nowa Toyota C-HR GR SPORT czeka tuż za rogiem. Zarejestruj się, aby dowiedzieć się więcej. Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Poznaj dokonania Toyoty „Polska rusza” „Polska rusza” Poznaj nową wakacyjną ofertę Toyoty Toyota ponownie liderem na polskim rynku Toyota ponownie liderem na polskim rynku Sprawdź dane z lutego 2020 roku Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Nowa Toyota C-HR Nowa Toyota C-HR Zobacz dostępne wersje wyposażenia i silniki Nowa Toyota C-HR już w polskich salonach Nowa Toyota C-HR już w polskich salonach Już od 94900 zł Toyota ze wzrostem sprzedaży Toyota ze wzrostem sprzedaży Sprawdź wyniki w III kwartale 2019 r. Toyota sprzedała w Polsce już 66 585 hybryd Toyota sprzedała w Polsce już 66 585 hybryd Dowiedz się więcej Toyota C-HR po faceliftingu Toyota C-HR po faceliftingu Nowa gama napędów i odświeżony design