Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Specjalna edycja na 50-lecie modelu

2018-01-18

Toyota zaprezentowała specjalną wersję Toyoty Hilux Invincible 50 Chrome Edition. Nowy model został opracowany z okazji 50. rocznicy legendarnego pick-upa.

21 marca 1968 roku w Japonii zadebiutowała Toyota Hilux pierwszej generacji. Rok później pick-up został wprowadzony na europejski rynek. Od tego czasu Hilux stał się jednym z modeli w gamie Toyoty odnoszących największe sukcesy. Obecnie jest to najpopularniejszy pick-up na świecie – jego łączna sprzedaż przekroczyła 18 milionów egzemplarzy.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Produkowana w 6 krajach Toyota Hilux jest dostępna w 180 krajach świata. Model znany ze swojej jakości, trwałości i niezawodności wielokrotnie udowodnił, że jest nie do zdarcia, sprawdzając się podczas wypraw po Antarktydzie, na Biegun Północny i wulkany Islandii, a także zajmując miejsca na podium w Rajdzie Dakar.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Nowy Hilux Invincible 50 Chrome Edition powstał z myślą o rosnącej grupie klientów zainteresowanych wszechstronnym użytkowaniem pick-upów – zarówno do pracy, jak i rekreacji. Jubileuszowa wersja jest tak samo niezawodna i niezniszczalna jak wszystkie Hiluxy do tej pory, dodając do tego szeroki wybór niestandardowych akcesoriów. Dzięki nim samochód wyróżnia się na tle seryjnych pick-upów, a przy tym jest dostosowany zarówno do użytku profesjonalnego, jak i rekreacyjnego.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Samochód jest wyposażony w chromowane orurowanie przednie oraz kapotażowe nad przestrzenią ładunkową, progi boczne, a także w osłonę tylnego zderzaka, czarne nakładki na błotniki oraz polerowane, 18'' obręcze aluminiowe. Na przednich drzwiach umieszczono plakietkę „Invincible 50”. Hilux w edycji specjalnej otrzymał także matę z tworzywa na podłodze skrzyni ładunkowej oraz listwy ochronne na progach.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Hilux Invincible 50 Chrome Edition jest napędzany 16-zaworowym, 4-cylindrowym silnikiem 2,4 D-4D z systemem Start&Stop, wyposażonym w turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek (VTG). Jednostka generuje moc 150 KM (110 kW) przy 3400 obr./min i maksymalny moment obrotowy na poziomie 400 Nm w przedziale 1600–2000 obr./min. Silnik ten należy do najbardziej ekonomicznych w swojej klasie i spełnia normę emisji Euro 6. Średnie zużycie paliwa wynosi 6,8 l/100 km, a emisja CO2 to tylko 178 g/km.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Hilux 8. generacji, który zadebiutował w 2016 roku, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem kierowców. W Polsce model ten jest liderem segmentu pick-upów z wynikiem 578 egzemplarzy sprzedanych w 2017 roku i 23,7-procentowym udziałem w tej części rynku. Sprzedaż modelu w całej Europe sięgnęła 41044 aut, bijąc rekord 40104 egzemplarzy z 2007 roku.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition
Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Dowiedz się więcej

Nowa Toyota Hilux 2020 Nowa Toyota Hilux 2020 Lider wartości rezydualnej wg INFO-EKSPERT Rozpoczęła się przedsprzedaż Hiluxa 2020 Rozpoczęła się przedsprzedaż Hiluxa 2020 Sprawdź wyposażenie i dostępne silniki Nowy Hilux Nowy Hilux Niezwyciężony pick-up z nowym, jeszcze mocniejszym silnikiem. Nowa Toyota Hilux 8. generacji Nowa Toyota Hilux 8. generacji Lepsze właściwości jezdne i nowa wersja Invincible Toyota Hilux 2020 Toyota Hilux 2020 Przedprodukcyjny prototyp przetestowany przez Alonso Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing Alonso i Coma w Rajdzie Maroka Alonso i Coma w Rajdzie Maroka Dowiedz się więcej Marc Coma pilotem Fernando Alonso Marc Coma pilotem Fernando Alonso Przed nimi pierwszy wspólny start Fernando Alonso testował Toyotę Hilux Fernando Alonso testował Toyotę Hilux Dowiedz się więcej Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Dowiedz się więcej Nowa gama pojazdów użytkowych Toyoty Nowa gama pojazdów użytkowych Toyoty Dowiedz się więcej