Nowy SUV Toyoty z elektrycznym napędem na baterię

Pierwszy krok w kierunku elektrycznych samochodów w architekturze e-TNGA

2020-12-08

Już wkrótce Toyota zaprezentuje zupełnie nowego elektrycznego SUV-a średniej wielkości. Nowy model powstanie na bazie uniwersalnej platformy e-TNGA. Będzie to wstęp do stworzenia całej gamy elektrycznych samochodów.

Toyota zapowiedziała, że już w najbliższych miesiącach rozpocznie się produkcja pierwszego modelu z gamy samochodów elektrycznych na baterie (BEV) zaprojektowanego w architekturze e-TNGA. Jest to nowa, przemyślana platforma, którą można łatwo zaadaptować do wielu różnych typów samochodów.

Uniwersalna platforma e-TNGA

Nowa platforma e-TNGA ułatwia projektowanie nowych pojazdów, gdyż najważniejsze komponenty każdego modelu mają ściśle wyznaczone miejsce. Dzięki temu łatwiej jest wymieniać, modyfikować i zmieniać położenie pozostałych części. Takie podejście przyspiesza tworzenie zarówno wariantów tych samych modeli, jak i samochodów z różnych segmentów, o różnych wymiarach i rozstawie osi.

Platforma e-TNGA stwarza także możliwość zastosowania napędu na przód, na tył oraz na obie osie. W zależności od modelu, segmentu i potrzeb użytkowników, można na niej montować silniki o różnej wielkości i mocy, a także baterie o różnych wymiarach i pojemnościach.

Zastosowanie nowej platformy sprawia, że skraca się czas opracowywania nowych samochodów i ich wariantów. Co więcej, poszczególne modele mogą być projektowane równolegle, w tym samym czasie.

Nowy elektryczny SUV Toyoty

Pierwszy samochód elektryczny oparty na platformie e-TNGA został już ukończony i jest przygotowywany do wdrożenia do produkcji. Auto będzie powstawało w Toyota ZEV Factory w Japonii.

„Toyota już niedługo zrobi kolejny krok w tworzeniu gamy samochodów elektrycznych na baterie i w najbliższych miesiącach zaprezentuje pierwszego średniej wielkości SUV-a z tym napędem. Uniwersalność i elastyczność technologii e-TNGA umożliwia nam projektowanie samochodów, które są nie tylko ekologiczne, ale także świetnie wyglądają i dają prawdziwą radość z jazdy” – powiedział Koji Toyoshima, wicedyrektor Toyota ZEV Factory.

Toyota już zaprezentowała zarys sylwetki nowego modelu oraz podstawowe dane o jego modułowej architekturze. Dalsze informacje i szczegóły techniczne zostaną podane w nadchodzących miesiącach.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły