Nowy SUV Toyoty z elektrycznym napędem na baterię

Pierwszy krok w kierunku elektrycznych samochodów w architekturze e-TNGA

2020-12-08

Już wkrótce Toyota zaprezentuje zupełnie nowego elektrycznego SUV-a średniej wielkości. Nowy model powstanie na bazie uniwersalnej platformy e-TNGA. Będzie to wstęp do stworzenia całej gamy elektrycznych samochodów.

Toyota zapowiedziała, że już w najbliższych miesiącach rozpocznie się produkcja pierwszego modelu z gamy samochodów elektrycznych na baterie (BEV) zaprojektowanego w architekturze e-TNGA. Jest to nowa, przemyślana platforma, którą można łatwo zaadaptować do wielu różnych typów samochodów.

Uniwersalna platforma e-TNGA

Nowa platforma e-TNGA ułatwia projektowanie nowych pojazdów, gdyż najważniejsze komponenty każdego modelu mają ściśle wyznaczone miejsce. Dzięki temu łatwiej jest wymieniać, modyfikować i zmieniać położenie pozostałych części. Takie podejście przyspiesza tworzenie zarówno wariantów tych samych modeli, jak i samochodów z różnych segmentów, o różnych wymiarach i rozstawie osi.

Platforma e-TNGA stwarza także możliwość zastosowania napędu na przód, na tył oraz na obie osie. W zależności od modelu, segmentu i potrzeb użytkowników, można na niej montować silniki o różnej wielkości i mocy, a także baterie o różnych wymiarach i pojemnościach.

Zastosowanie nowej platformy sprawia, że skraca się czas opracowywania nowych samochodów i ich wariantów. Co więcej, poszczególne modele mogą być projektowane równolegle, w tym samym czasie.

Nowy elektryczny SUV Toyoty

Pierwszy samochód elektryczny oparty na platformie e-TNGA został już ukończony i jest przygotowywany do wdrożenia do produkcji. Auto będzie powstawało w Toyota ZEV Factory w Japonii.

„Toyota już niedługo zrobi kolejny krok w tworzeniu gamy samochodów elektrycznych na baterie i w najbliższych miesiącach zaprezentuje pierwszego średniej wielkości SUV-a z tym napędem. Uniwersalność i elastyczność technologii e-TNGA umożliwia nam projektowanie samochodów, które są nie tylko ekologiczne, ale także świetnie wyglądają i dają prawdziwą radość z jazdy” – powiedział Koji Toyoshima, wicedyrektor Toyota ZEV Factory.

Toyota już zaprezentowała zarys sylwetki nowego modelu oraz podstawowe dane o jego modułowej architekturze. Dalsze informacje i szczegóły techniczne zostaną podane w nadchodzących miesiącach.

Dowiedz się więcej

Jarama Racetrack Edition Jarama Racetrack Edition Poznaj nową wersję GR Supry Toyota liderem rynku w Polsce Toyota liderem rynku w Polsce 40 638 rejestracji w pierwszym półroczu Oryginalne części zamienne dla Supry Oryginalne części zamienne dla Supry GR Heritage Parts Project Dobra dostępność popularnych modeli Toyoty Dobra dostępność popularnych modeli Toyoty Dowiedz się więcej Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Sprawdź szczegóły Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Sprawdź szczegóły Niezawodność Toyoty Niezawodność Toyoty Sprawdź badania potwierdzające bezawaryjność Linia stylistyczna Toyota GR Sport Linia stylistyczna Toyota GR Sport Dni Otwarte Setny wyścig Toyoty w wyścigach długodystansowych Setny wyścig Toyoty w wyścigach długodystansowych Sprawdź Nowa marka KINTO Nowa marka KINTO Dostawca nowoczesnych usług mobilności Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Dowiedz się więcej Nowa Toyota Yaris Cross Nowa Toyota Yaris Cross Dowiedz się więcej