SORA - zelektryfikowany autobus napędzany ogniwami paliwowymi
W trosce o czystsze powietrze.
Stoimy u progu motoryzacyjnej rewolucji. Już wkrótce tradycyjne autobusy zasilane paliwami kopalnymi zastąpią bardziej ekologiczne pojazdy napędzane ogniwami paliwowymi. Jednym z takich pojazdów przyszłości będzie Sora, która zacznie przewozić pasażerów w Tokio. Nazwa autobusu nawiązuje do obiegu wody w przyrodzie, stanowiąc akronim od wyrazów sky (niebo), ocean (ocean), river (rzeka), air (powietrze).
RODZAJ NAPĘDU
System ogniw paliwowych Toyota (TFCS)
BEZPIECZEŃSTWO
System ostrzegania przed kolizją
LICZBA PASAŻERÓW
79
Zrównoważony rozwój
Wygodny i przyjazny dla środowiska.
Zasilany wodorem autobus Sora stanie się transportem przyszłości. Umożliwi nie tylko dotarcie z punktu A do B, lecz zadba również o środowisko. Jedynym jego produktem ubocznym będzie woda. Sora to przyszłość komunikacji publicznej.
Sora: Sky, Ocean, River, Air
Zaawansowane technologie
Wygoda poruszania się.
Autobusy Sora to nie tylko futurystyczny styl i zaawansowane technologie. Pojazdy te mogą się ze sobą komunikować i poruszać w „inteligentnych konwojach”. Pomoże to nie tylko w usprawnieniu dojazdów, lecz również w oszczędzaniu energii. Co więcej, w sytuacjach awaryjnych autobusy te mogą być wykorzystywane jako awaryjne źródło zasilania, oferując 235 kWh*.
* Dane te mogą się różnić w zależności od wydajności jednostki zasilającej, ilości pozostałego wodoru i zużycia energii.

Dowiedz się więcej

Olimpiady Specjalne Olimpiady Specjalne Każdy ma prawo do bycia akceptowanym Inspirujące historie sportowców Inspirujące historie sportowców Przekraczanie własnych możliwości Toyota Mobilność Mobilność Prototypy pojazdów i robotów It Could Be You It Could Be You Przyszłość produktów zapewniających mobilność First Date First Date Robot T-TR1 do nawiązywania więzi między ludźmi Start Your Impossible Start Your Impossible Rozwiązania w zakresie innowacyjnej mobilności Warto podejmować wyzwania Warto podejmować wyzwania Przekonaj się, że wszystko jest możliwe Toyota Touch Touch Propozycje nowej mobilności w mieście Tokio Para Tech Para Tech Olimpijczycy i Paraolimpijczycy Akumulatorowe pojazdy elektryczne BEV Akumulatorowe pojazdy elektryczne BEV Toyota zwiększa swobodę ruchu Toyota e-Palette Toyota e-Palette Więcej o autonomicznym pojeździe do transportu JPN Taxi JPN Taxi Zobacz nową flotę taksówek od Toyoty