MIRAI CONCEPT
Zdjęcie przedstawia prototyp.
Elektryczny pojazd bezemisyjny nowej generacji napędzany ogniwami paliwowymi.
Pierwsza generacja Toyoty Mirai została wprowadzona na rynek w 2014 r. Stanowiła najlepszy dowód na to, że wodór to wygodny w użyciu, efektywny i przyjazny w użyciu nośnik energii. Mirai Concept to kolejny krok ku popularyzacji pojazdów elektrycznych napędzanych ogniwami paliwowymi (FCEV). Pojazd koncepcyjny Toyoty w porównaniu z poprzednikiem ma większy zasięg, lepsze osiągi, a także więcej miejsca dla pasażerów.
System kierowania pojazdem
Napęd na tylną oś
Zasięg
O 30% większy od poprzednika
Liczba miejsc
5
Stylowy i nowoczesny pojazd.
Mirai Concept została zaprojektowana na bazie najnowszej modułowej platformie Toyoty. Większa sztywność nadwozia i niżej położony środek ciężkości gwarantują pewną jazdę zarówno w zakrętach, jak i na autostradzie. Ulepszony układ ogniw paliwowych zapewnia większy zasięg i lepsze osiągi.
Lepsze osiągi.
Projektowana od samego początku z myslą o pomieszczeniu całej gamy układów napędowych Toyoty, w tym wodorowych ogniw paliwowych, najnowsza modułowa platforma Toyoty dodatkowo usztywnia nadwozie Mirai Concept, zwiększając jej zwinność i szybkości reakcji, a także obniża środek ciężkości, gwarantując zwinne i satysfakcjonujące prowadzenie. Ulepszony układ ogniw paliwowych to nie tylko zwiększony zasięg, ale i płynna, liniowa reakcja podczas ruszania - jedność kierowcy dodającego gazu i przyspieszającego samochodu. Prowadzenie na krętych drogach jest lekkie i łatwe, a wjazd na autostradę zapewnia wyjątkowe poczucie mocy przy każdej prędkości.
Kolejny etap technologii FCEV.
Mirai nowej generacji ma w pełni przeprojektowany system ogniw paliwowych. W ten sposób zasięg jazdy zwiększył się o 30% w stosunku do obecnej generacji.

Dowiedz się więcej

Olimpiady Specjalne Olimpiady Specjalne Każdy ma prawo do bycia akceptowanym Inspirujące historie sportowców Inspirujące historie sportowców Przekraczanie własnych możliwości Toyota Mobilność Mobilność Prototypy pojazdów i robotów It Could Be You It Could Be You Przyszłość produktów zapewniających mobilność First Date First Date Robot T-TR1 do nawiązywania więzi między ludźmi Start Your Impossible Start Your Impossible Rozwiązania w zakresie innowacyjnej mobilności Warto podejmować wyzwania Warto podejmować wyzwania Przekonaj się, że wszystko jest możliwe Toyota Touch Touch Propozycje nowej mobilności w mieście Tokio Para Tech Para Tech Olimpijczycy i Paraolimpijczycy Akumulatorowe pojazdy elektryczne BEV Akumulatorowe pojazdy elektryczne BEV Toyota zwiększa swobodę ruchu Toyota e-Palette Toyota e-Palette Więcej o autonomicznym pojeździe do transportu JPN Taxi JPN Taxi Zobacz nową flotę taksówek od Toyoty