Toyota na Tokyo Motor Show

Hybrydowa ofensywa

2015-10-28

W czasie tegorocznego Salonu Samochodowego w Tokio Toyota zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie samochodów hybrydowych oraz systemów bezpieczeństwa.

28 października podczas Salonu Motoryzacyjnego w Tokio Toyota przedstawi swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowoczesnych napędów, systemów bezpieczeństwa oraz konstruowania innowacyjnych pojazdów, które dają prawdziwą radość z jazdy. Swoją japońską premierę będą miały dwa najbardziej oczekiwane modele hybrydowe – Toyota Prius czwartej generacji oraz przedprodukcyjna wersja crossovera C-HR.

Oba samochody zostały zbudowane na nowej platformie TNGA oraz wyposażone w najnowocześniejszy napęd hybrydowy, o 18% oszczędniejszy od poprzedniego. Wraz z nowym Priusem debiutuje rozbudowana wersja pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Zupełną nowością jest wprowadzenie do flagowej hybrydy Toyoty przełomowego systemu bezpieczeństwa ITS Connect, który komunikuje się z innymi samochodami oraz z urządzeniami infrastruktury drogowej, aby zapewnić kierowcy najbardziej aktualne informacje o sytuacji na drodze.


Toyota C-HR Concept


Hybrydowy crossover C-HR Concept jest wyrazem nowej koncepcji stylistycznej Toyoty, która kładzie nacisk na odważne kształty i silny indywidualizm. Samochód łączy świetne prowadzenie, znane ze sportowego modelu GT86, z bardzo niskim zużyciem paliwa, typowym dla hybryd Toyoty. To wszystko jest zamknięte w kompaktowych rozmiarach innowacyjnego crossovera.

Indywidualny styl

C-HR Concept wyróżnia się z tłumu i na długo zapada w pamięć. Ekspresyjna stylistyka inspirowana kształtami szlifowanego diamentu wyraża się zarówno w sylwetce samochodu, jak i w przyciągających wzrok detalach.

Komfort jazdy

C-HR powstał na nowej platformie TNGA, która zapewnia wysoką sztywność nadwozia, stabilność prowadzenia i komfort jazdy.

Napęd hybrydowy

Toyota C-HR wykorzystuje te same najnowsze osiągnięcia Toyoty w dziedzinie napędu hybrydowego co nowy Prius. Wydajność cieplna silnika benzynowego na poziomie 40% i mniejsze, wydajniejsze komponenty układu hybrydowego skutkują świetnymi wynikami pod względem zużycia paliwa i emisji spalin.

Toyota C-HR Concept została po raz pierwszy zaprezentowana w 2014 roku na Salonie Samochodowym w Paryżu jako designerski projekt trzydrzwiowego crossovera. Jego odważniejsza, pięciodrzwiowa wersja zadebiutowała we wrześniu tego roku na targach we Frankfurcie. Toyota planuje przedstawić wersję produkcyjną w marcu 2016 roku na Salonie Samochodowym w Genewie.


Wymiary Toyoty C-HR Concept


Nazwa
Długość
Szerokość
Wysokość
Rozstaw osi
Liczba miejsc
Toyota C-HR Concept
4350 mm
1850 mm
1500 mm
2640 mm
5
/


Odważna stylistyka

Nowy model odziedziczył charakterystyczną dla Priusa sylwetkę klina, która dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości zyskała wyrazisty, emocjonalny design. Opływowe kształty kontrastują z agresywnymi, ostrymi krawędziami. Obniżona maska i dach dodają sylwetce ostrości i stylu.

Doskonalszy napęd hybrydowy

Napęd hybrydowy czwartej generacji jest efektem zaawansowanych prac nad redukcją wielkości i masy wszystkich komponentów, przy jednoczesnym zwiększaniu ich wydajności. Mniejsze silniki elektryczne, baterie i przekładnia pozwoliły obniżyć maskę i wygospodarować więcej miejsca dla pasażerów i bagaży. Ogromnym sukcesem zakończyły się prace nad udoskonaleniem silnika benzynowego – jednostka wykazuje się najwyższą na świecie wydajnością cieplną spośród istniejących na rynku silników benzynowych na poziomie 40%, co skutkuje znacznym obniżeniem zużycia paliwa, szczególnie podczas szybkiej jazdy na autostradzie.

Radość z jazdy dzięki TNGA

Dzięki platformie TNGA i sztywniejszemu o 60% nadwoziu Prius zyskał na precyzji prowadzenia, stabilności i komforcie, dostarczając kierowcy jeszcze więcej radości z jazdy.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Razem z Priusem debiutuje nowa, bardziej zaawansowana wersja pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Działanie systemu opiera się na współpracy kamery radaru, który zapewnia większą precyzję i zasięg skanowania otoczenia. Dzięki temu cztery funkcje TSS zostały wzbogacone o układ zapobiegania zderzeniom z pieszymi oraz aktywny tempomat.

Toyota wprowadza na rynek przełomową technologię ITS

W październiku zadebiutował w Japonii rewolucyjny system bezpieczeństwa ITS Connect za sprawą modelu Toyota Crown. Prius w japońskiej specyfikacji będzie drugim modelem na świecie wyposażonym w ten system. ITS umożliwia bezpośrednią komunikację między wyposażonymi w niego samochodami oraz między autami a urządzeniami infrastruktury drogowej. Dzięki niej kierowca otrzymuje najbardziej szczegółowe dane na temat sytuacji na drodze, obejmujące teren także poza zasięgiem czujników zamontowanych w samochodzie. Do tej pory Japonia jest jedynym krajem, który uruchomił czujniki i komunikatory ITS w urządzeniach infrastruktury drogowej.

Nowy Prius trafi do salonów w Japonii pod koniec 2015 roku.


Wymiary Toyoty Prius 4. generacji


Nazwa
Długość
Szerokość
Wysokość
Rozstaw osi
Liczba miejsc
Prius
4540 mm
1760 mm
1470 mm
2700 mm
5

Dowiedz się więcej

Toyota na targach we Frankfurcie Toyota na targach we Frankfurcie Premiera nowego Priusa czwartej generacji TOYOTA C-HR CONCEPT TOYOTA C-HR CONCEPT Innowacyjny design i przyjemność z jazdy. Koncepcyjna Toyota LQ Koncepcyjna Toyota LQ Dowiedz się więcej Targi Motoryzacyjne w Genewie 2018 Targi Motoryzacyjne w Genewie 2018 Transmisja na żywo Toyota Prius znów na czele Toyota Prius znów na czele Znakomite wyniki w testach bezemisyjnej jazdy Toyota z 3 nagrodami w konkursie Fleet Derby 2016 Toyota z 3 nagrodami w konkursie Fleet Derby 2016 Sprawdź szczegóły Toyota rozbudowuje swoją ofertę dla firm Toyota rozbudowuje swoją ofertę dla firm Program testów flotowych nowego Priusa Toyota z 3 głównymi nagrodami Toyota z 3 głównymi nagrodami Fleet Awards Polska 2016 Toyota Prius IV generacji Toyota Prius IV generacji Zachwyć się jej aerodynamiczną sylwetką Hilux nowej generacji Hilux nowej generacji Salon Samochodowy w Genewie 2016 PROACE VERSO – nowy 9-osobowy van Toyoty PROACE VERSO – nowy 9-osobowy van Toyoty Salon Samochodowy w Genewie 2016 Toyota Mirai z funkcją łączności satelitarnej Toyota Mirai z funkcją łączności satelitarnej Eksperymentalna wersja