Jeszcze w tym miesiącu Toyota przekaże 181 Aurisów Hybrid Sopockiemu Towarzystwu Ubezpieczeń ERGO Hestia. Będzie to najnowocześniejsza i najbardziej przyjazna dla środowiska flota samochodów używanych przez rzeczoznawców ubezpieczeniowych w Polsce.
„ERGO Hestia od lat utożsamiana jest z innowacyjnymi rozwiązaniami – podkreśla Mirosław Krzewiński, zastępca dyrektora Biura Likwidacji Szkód ERGO Hestii ds. Mobilnej Obsługi Szkód. – Z wprowadzenia tego rozwiązania cieszymy się szczególnie, ponieważ ze względu na skalę będzie mieć zauważalny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Wprowadzenie do floty nowoczesnych samochodów hybrydowych spowoduje spadek emisji samego dwutlenku węgla o ponad 250 ton każdego roku” – dodaje Mirosław Krzewiński.
„Hestia jest naszym partnerem biznesowym od kilkunastu lat. Wprowadzenie samochodów hybrydowych do floty otwiera zupełnie nowy rozdział naszej współpracy i doskonale wpisuje się w obserwowany od dłuższego czasu trend rynkowy. Udział samochodów z napędem hybrydowym w fabryce w Wielkiej Brytanii (tam właśnie produkowana jest Toyota Auris) znacząco rośnie i stanowi obecnie 60% produkcji.
Firmy coraz częściej sięgają po tego typu samochody między innymi z uwagi na niższe łączne koszty eksploatacji.
Toyota Auris to samochód o znakomitych osiągach i właściwościach jezdnych, a także ponadprzeciętnej jakości. Jestem przekonany, że kierowcy docenią także komfort wynikający z użytkowania bezstopniowej automatycznej skrzyni biegów” – mówi Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager.
Toyota od prawie 20 lat pozostaje liderem technologii hybrydowej. W 1997 roku japoński producent wprowadził na rynek Toyotę Prius – pierwszy seryjny samochód hybrydowy. Od tamtej pory na światowych rynkach pojawiło się 31 modeli hybrydowych firmy, a ich łączna sprzedaż przekroczyła 8 milionów, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o ponad 58 mln ton. Na całym świecie elektryczno-spalinowe samochody Toyoty dominują na rynku hybryd. W Polsce Toyota wraz ze swoją luksusową marką, Lexusem, zajmuje 96% tego rynku.
ERGO Hestia od lat monitoruje ilość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery przez jej pracowników i konsekwentnie wdraża projekty wpływające na obniżenie jego poziomu. Wymiana pojazdów rzeczoznawców mobilnych na samochody hybrydowe Toyoty jest kolejnym etapem realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.