Toyota i jej samochody koncepcyjne

Tokyo Auto Salon 2016

2015-12-08

Na początku przyszłego roku podczas Tokyo Auto Salon Toyota zaprezentuje trzy samochody koncepcyjne. Pierwszym z nich będzie opracowana przez Toyota GAZOO Racing wyścigowa wersja sportowego konceptu S-FR, który zadebiutował podczas Tokio Motor Show w październiku tego roku. Będą mu towarzyszyły dwa minivany Voxy G's Concept oraz Noah G's Concept, oparte na popularnych na azjatyckich rynkach modelach Voxy i Noah.

Toyota S-FR Racing Concept


Toyota S-FR zaprezentowana w październiku na Tokyo Motor Show miała prosty, schludny design, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i dziennikarzy. Zaprojektowany przez Toyota GAZOO Racing wyścigowy S-FR Racing Concept wyróżnia się bardziej agresywnym wyglądem i spektakularnymi osiągami. Poszerzone błotniki, przyciągające wzrok kratki wentylacyjne na masce oraz wzmocnione włóknem węglowym deflektory i spojlery z przodu i z tyłu zapowiadają ogromną radość z jazdy i doskonałe osiągi. Koncepcyjny S-FR kontynuuje wspaniałą tradycję wyścigowych Toyot, których ostatnim przykładem jest potężny GT86 z napędem na tylną oś, w specyfikacji torowej CS-R3.


Voxy G's Concept i Noah G's Concept


Toyota stworzyła Voxy G's Concept i Noah G's Concept, by zademonstrować swoją wizję minivanów o bardziej sportowym, przyciągającym wzrok wyglądzie zewnętrznym oraz nowoczesnym, wyróżniającym się wnętrzu. Oba modele zapewniają komfort i radość z jazdy, które zdecydowanie wykraczają ponad standardy swojego segmentu. Ta sama koncepcja minivana o ekscytującym wyglądzie i świetnych wrażeniach z jazdy po raz pierwszy znalazła swój wyraz w modelu Sienta, który zadebiutował na japońskim rynku w lipcu 2015 roku.


Toyota w sporcie


Stoisko Toyoty podczas Tokyo Auto Salon uświetni kolekcja samochodów, które startowały w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu Nürburgring od 2007 roku. Fani sportu będą mogli także podziwiać bolid TS040 Hybrid, który walczył w tym roku w serii FIA World Endurance Championship, a także samochód startujący w serii All-Japan Rally Championship 2015.

Tokyo Auto Salon, coroczna wystawa samochodów prototypowych, odbędzie się między 15 a 17 stycznia w Makuhari Messe w mieście Chiba pod Tokio. Toyota traktuje targi jako doskonałą okazję do promowania swojej wizji motoryzacji oraz do spotkania z fanami marki, w szczególności jej sportowych samochodów.

Samochód Toyota S-FR Racing Concept Voxy G's Concept i Noah G's Concept
Długość 4 100 mm 4 795 mm
Szerokość 1 735 mm 1 735 mm
Wysokość 1 270 mm 1 810 mm
Rozstaw osi 2 480 mm 2 850 mm

Dowiedz się więcej

TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone Doskonały początek sezonu Rusza nowy sezon WEC 2019/2020 Rusza nowy sezon WEC 2019/2020 Dowiedz się więcej o startach Toyoty Toyota wygrywa Rajd Finlandii Toyota wygrywa Rajd Finlandii Ott Tänak na najwyższym podium imprezy TOYOTA GAZOO Racing w Rajdzie Finlandii TOYOTA GAZOO Racing w Rajdzie Finlandii Zawalczy o powtórne trofeum Toyota Supra powraca Toyota Supra powraca Sprawdź, gdzie debiutuje prototyp modelu Toyota GR Supra Racing Concept Toyota GR Supra Racing Concept Zobacz, jak wraca legenda Wraca ikona samochodów sportowych Toyoty Wraca ikona samochodów sportowych Toyoty Dowiedz się więcej Podwójne podium Toyoty w Rajdzie Monte Carlo Podwójne podium Toyoty w Rajdzie Monte Carlo Dowiedz się więcej Historia samochodów sportowych Toyoty Historia samochodów sportowych Toyoty Poznaj legendarną kolekcję Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota na targach Poznań Motor Show 2016 Toyota na targach Poznań Motor Show 2016 Sprawdź szczegóły Hilux nowej generacji Hilux nowej generacji Salon Samochodowy w Genewie 2016