Toyota Yaris Hybrid autem z najlepszym stosunkiem jakości do ceny

Nowy ranking ADAC

2022-02-01

Yaris Hybrid to auto, które oferuje najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny ze wszystkich nowych samochodów w Niemczech. Zelektryfikowana miejska Toyota zwyciężyła w nowym rankingu ADAC, otrzymując najwyższą ocenę – 1,9.

ADAC to największe europejskie stowarzyszenie motoryzacyjne. Organizacja co roku analizuje wszystkie segmenty samochodowe i porównuje pojazdy pod kątem stosunku jakości do ceny. W tegorocznej edycji rankingu Toyota Yaris zajęła pierwsze miejsce.

Eksperci ADAC brali pod uwagę całkowite koszty posiadania auta przez pierwsze pięć lat i pierwsze 75 000 przejechanych kilometrów. Zestawiali je z jakością techniczną pojazdów sprawdzaną w testach. W obu aspektach Toyota Yaris uzyskała wyjątkowo dobre wyniki.

Podczas analizy kosztów uwzględniono:
• cenę zakupu i utratę wartości,
• podatek samochodowy,
• ubezpieczenie,
• koszty użytkowania, w tym przeglądów i napraw.

Yaris uzyskał całkowity koszt posiadania na poziomie 42,5 eurocentów na kilometr, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich testowanych modeli.

Warto podkreślić, że hybrydowy Yaris w badaniu ADAC wypadł lepiej od wszystkich samochodów elektrycznych i hybryd plug-in, i to pomimo uwzględnienia w ich wynikach państwowych dopłat do zakupu.

Hybrydowy Yaris jest obecnie najpopularniejszym samochodem Toyoty w Europie. Czwarta generacja tego modelu zadebiutowała na rynku w 2020 roku. Auto zaprojektowano na modułowej platformie GA-B o sztywnej konstrukcji i nisko położonym środku ciężkości. Auto jest dostępne m.in. z napędem hybrydowym opartym na silniku 1.5. Układ ten, produkowany w polskich fabrykach Toyoty, rozwija moc 116 KM i rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 9,7 s. Yaris Hybrid zużywa średnio od 3,8 l/100 km benzyny i emituje od 87 g/km CO2.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły