Spektakularna Toyota GR Supra GT4 50 Edition

Powstanie tylko 6 sztuk wyjątkowej wyścigówki

2022-03-11

Produkcja Toyoty GR Supry GT4 rozpoczęła się niespełna dwa lata temu. W ciągu tego czasu dostarczono 50 egzemplarzy tego wyścigowego auta. Chcąc uczcić to, TOYOTA GAZOO Racing Europe przygotowało wyjątkową, ograniczoną do zaledwie 6 egzemplarzy wersję specjalną GR Supra GT4 50 Edition.

Toyota GR Supra GT4 zadebiutowała na rynku w 2020 roku. Model ten został opracowany przez TOYOTA GAZOO Racing Europe w Kolonii w oparciu o Toyotę GR Supra. Szybko się okazało, że jest to bardzo konkurencyjna wyścigówka, która doskonale się spisuje w seriach GT4. Kierowcy wystartowali GR Suprą GT4 w ponad 250 wyścigach, odnieśli 36 zwycięstw w swojej klasie i aż 78 razy stawali na podium. Dobre osiągi, niezawodność, a także atrakcyjna cena i duże wsparcie ze strony TOYOTA GAZOO Racing Europe sprawiły, że w niespełna dwa lata do klientów trafiło aż 50 egzemplarzy tego auta. Z tej okazji powstanie limitowana do 6 egzemplarzy wersja specjalna GR Supra GT4 50 Edition.

„Sprzedaż tylu aut w tak krótkim czasie jest sporym osiągnięciem. Było to możliwe dzięki ciężkiej pracy rodziny TOYOTA GAZOO Racing w Japonii, USA i Europie. Dziękujemy naszym klientom za zaufanie oraz pomoc w ulepszaniu tego auta. Wierzymy, że to doskonała okazja, by świętować i podzielić się wyjątkowymi egzemplarzami GR Supry GT4” – podkreślał Florian von Hasselbach z TOYOTA GAZOO Racing Europe.

Nietuzinkowe wyposażenie GR Supry GT4 50 Edition

Toyota już zapowiedziała, że 2 egzemplarze GR Supry GT4 50 Edition trafią do Azji, 2 auta przeznaczono na rynek amerykański, a 2 zostaną w Europie. Rocznicowe samochody będą się wyróżniały czerwonym nadwoziem (standardowo GR Supra GT4 jest biała), a także oznaczeniami „50 Edition”. Specjalne naklejki w złotym kolorze rozmieszczono na przednich błotnikach przed drzwiami oraz na dachu. Nabywcy otrzymają też czarną plandekę, którą można będzie przykryć auto.

W kabinie GR Supry GT4 50 Edition również nie zabraknie rocznicowych akcentów. Emblemat „50 Edition” znajdziemy m.in. na pokrętle do obsługi systemu i na desce rozdzielczej po stronie pasażera. Pojazd standardowo jest wyposażony w fotel pasażera, dzięki czemu kierowca może zabrać na tor jeszcze jedną osobę. Na oparciach nowych, kubełkowych foteli umieszczono logotyp GR Supry.

Wersja stworzona w oparciu o drogową GR Suprę

Warto zaznaczyć, że limitowana wersja GR Supra GT4 50 Edition ma takie same osiągi i parametry techniczne jak standardowa GR Supra GT4. Pojazd jest wyposażony w 3-litrowy, 6-cylindrowy rzędowy silnik z pojedynczą turbiną typu Twin-Scroll o mocy 430 KM. Sparowano go z 7-biegową automatyczną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy do zmiany przełożeń. Dodać do tego należy mechanizm różnicowy tylnej osi o ograniczonym poślizgu oraz sportowe zawieszenie i układ wydechowy, a także elementy aerodynamiczne wykonane z kompozytów włókien naturalnych. Wszystko po to, by prowadzenie na torze było jak najlepsze.

Limitowana wersja sportowej wyścigówki

Przednie zawieszenie – podobnie jak w drogowej wersji GR Supry – to kolumny MacPhersona. Z tyłu zastosowano zawieszenie wielowahaczowe, a na obu osiach są sprężyny KW. Układ hamulcowy został wzmocniony poprzez zastosowanie wyścigowych zacisków, z 6 tłoczkami z przodu oraz 4 z tyłu.

Samochód ma pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – klatkę bezpieczeństwa opartą na lekkim stalowym nadwoziu oraz wyścigowy fotel zgodny ze standardami FIA z 6-punktowymi pasami.

GR Supra GT4 50 Edition kosztuje dokładnie tyle samo, co model standardowy - 175 tys. euro netto.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły