Toyota zapowiedziała nowy program grantowy dla start-upów

Zgłoszenia mogą nadsyłać także polscy przedsiębiorcy

2022-25-03

Toyota Ventures przygotowała nowy program grantowy dla start-upów pracujących nad rozwojem nowych technologii produkcji i rozwiązań pomagających unowocześniać przemysł. Zwycięzca otrzyma finansowanie do 2 milionów dolarów. Zgłosić się do programu mogą firmy z całego świata, które są we wczesnej fazie rozwoju, a jednocześnie są gotowe zaprezentować działający prototyp.

Toyota Ventures ogłosiła rozpoczęcie trzeciej edycji programu grantowego dla start-upów z całego świata. W tym roku po finansowanie mogą się zgłaszać firmy, które opracowały projekty skalowalnych rozwiązań wprowadzających istotne innowacje do procesu produkcji i funkcjonowania fabryk.

Firmy, które zakwalifikują się do program grantowegou, będą mieli szansę zdobyć finansowanie z funduszu Toyota Ventures w wysokości od 0,5 miliona do 2 milionów dolarów. Projekty można składać do 31 maja 2022 roku. Program jest realizowany we współpracy z Toyota Manufacturing Project Innovation Center (MPIC) i Toyota Research Institute (TRI).

„W tegorocznej edycji programu chcemy wspierać utalentowane zespoły, pracujące nad rozwiązaniami, które sprawią, że w przyszłości fabryki będą bardziej inteligentne i zrównoważone. Przed branżą produkcyjną i łańcuchami dostaw stoi wiele wyzwań – to krytyczny moment, który my postrzegamy jako doskonałą okazję do innowacji. To także szansa dla start-upów ze śmiałymi pomysłami i rozwiązaniami, aby przyspieszyć transformację spod znaku Przemysł 4.0” – podkreślił Jim Adler, dyrektor zarządzający Toyota Ventures.

Toyota Ventures inwestuje w innowacje

Toyota Ventures pierwszą edycję programu grantowego zorganizowała w 2018 roku. Była ona dedykowana start-upom zajmującym się robotyką i zaowocowała inwestycją w firmę Elementary z Pasadeny w Kalifornii.

Toyota

W 2020 program adresowano innowatorom działającym w branży inteligentnych miast połączonych w sieci. Finansowanie zdobyła wówczas kanadyjska firma YPC Technologies z Montrealu.

W 2022 roku Toyota Ventures zachęca do zgłoszenia młode firmy koncentrujące się na Przemyśle 4.0 i zrównoważonej produkcji. Do programu mogą zakwalifikować się zespoły, które spełniają następujące kryteria:
(1) zebrały do tej pory mniej niż 10 milionów dolarów dofinansowania,
(2) mogą zademonstrować działający prototyp,
(3) opracowały rentowny model biznesowy, który może zapewnić klientom rzeczywistą wartość.

Toyota Ventures poszukuje start-upy, którzy mogą zaprezentować nowatorskie rozwiązania takich w obszarach, jak:

• Symulacje 3D,
• Sztuczna inteligencja i komputerowe rozpoznawanie obrazów,
• Roboty sterowane adaptacyjnie,
• Druk 3D,
• Rozszerzona rzeczywistość,
• Autonomiczne roboty mobilne,
• Redukcja śladu węglowego,
• Roboty współpracujące,
• Bezpieczeństwo cyfrowe,
• Analityka danych,
• Elektryfikacja i produkcja baterii,
• Wydajność energetyczna,
• Szkolenie i bezpieczeństwo pracowników.

Zgłoszenia online będą przyjmowane do 31 maja 2022 roku na stronie toyota.ventures. Specjaliści funduszu inwestycyjnego Toyoty będą oceniali projekty na bieżąco w miarę ich napływania, biorąc pod uwagę skład i funkcjonowanie zespołu, pomysł i zastosowane technologie oraz model biznesowy i strategię wejścia na rynek.

Fundusz inwestycyjny Toyoty

Toyota Ventures to fundusz inwestycyjny typu venture capital z San Francisco, który wspiera start-upy z całego świata za pośrednictwem swoich flagowych funduszy Toyota Ventures Frontier Fund i Toyota Ventures Climate Fund. Jego misją jest pomaganie start-upom w szybkim wprowadzaniu przełomowych technologii i modeli biznesowych na rynek. Spółka zarządza aktywami o wartości ponad 500 mln USD i posiada w swoim portfelu ponad 50 firm.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły