Ruszyła rezerwacja online nowej Toyoty bZ4X

Pierwszy model z linii bZ z pierwszeństwem w realizacji zamówień

2022-03-01

Na stronie toyota.pl pojawiła się możliwość zarezerwowania nowego elektrycznego SUV-a bZ4X. Osoby, które wypełnią formularz, otrzymają gwarancję realizacji zamówienia w pierwszej kolejności. Ceny nowego bZ4X zaczynają się od 201 900 zł za wersję Comfort.

Toyota na swojej stronie toyota.pl uruchomiła możliwość rezerwacji online nowego modelu bZ4X z bateryjnym napędem elektrycznym. Jest to bezemisyjny SUV średniej wielkości należący do nowej linii bZ (beyond Zero), opartej na architekturze eTNGA. Klienci, którzy wypełnią formularz na stronie Toyoty i zarezerwują samochód, będą mieli pierwszeństwo w realizacji zamówień.

Nowa elektryczna Toyota bZ4X będzie dostępna w 4 wersjach wyposażenia. Do wyboru będą dwa rodzaje napędu – z 204-konnym silnikiem napędzającym przednią oś lub z napędem na cztery koła XMODE. Ten ostatni jest oparty na współpracy 2 silników elektrycznych o łącznej mocy 217 KM. Zasila je bateria o pojemności 71,4 kWh, utrzymywana w optymalnej temperaturze przez system ogrzewania i chłodzenia.

Po wprowadzeniu na rynek modelu bZ4X Toyota będzie miała w segmencie D-SUV 3 różne zelektryfikowane napędy. Nowy elektryczny samochód dołączy do niskoemisyjnego RAV4 Hybrid oraz ładowanego z zewnętrznej sieci RAV4 Plug-in Hybrid. Wszystkie te modele są dostępne z napędem na cztery koła, opartym na dodatkowym silniku elektrycznym przy tylnej osi.

Innowacyjne technologie

Podstawowa wersja Toyoty bZ4X – Comfort – jest wyposażona w najnowsze technologie z dziedziny bezpieczeństwa, multimediów, łączności i zarządzania energią. Dodać do tego należy pompę ciepła, ogrzewającą samochód przy zużyciu 1/3 energii, której potrzebuje klasyczna nagrzewnica. W aucie znajdziemy też dwustrefową klimatyzację automatyczną z nawiewami w drugim rzędzie siedzeń, 18" felgi aluminiowe z oponami 235/60 R18, światła główne w technologii LED czy system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk).

System multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (8"), interfejsy Apple CarPlay* (połączenie bezprzewodowe) i Android Auto™ (połączenie bezprzewodowe), nawigacja Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych, inteligentny asystent głosowy – to kolejne rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę.

Posiadacz nowego bZ4X w podstawowej wersji może także korzystać z darmowej aplikacji na telefon MyT, zawierającej różnego rodzaju usługi zdalne, w tym uruchamianie świateł awaryjnych oraz odblokowywanie i blokowanie zamka centralnego poprzez aplikację w telefonie. Multimedia będą za zgodą właściciela aktualizowane i rozbudowywane online, dzięki czemu samochód będzie zawsze dysponował najnowocześniejszymi rozwiązaniami.

Nowa Toyota bZ4X w wersji Comfort kosztuje od 201 900 zł. Miesięczne raty w Leasingu KINTO ONE wynoszą od 2240 zł netto.

Rozpoczęły się rezerwacje online nowej elektrycznej Toyoty bZ4X
Systemy bezpieczeństwa w standardzie

Warto zwrócić uwagę, że już podstawowa wersja Toyoty bZ4X – Comfort – została wyposażona w nową generację systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE. Składają się na niego takie rozwiązania, jak:
• układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych, rowerzystów i motocyklistów,
• układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach,
• układ detekcji nadjeżdżających pojazdów i motocykli,
• system ostrzegania o pojazdach włączających się do ruchu,
• system ograniczania przyspieszania przy małych prędkościach,
• układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS),
• inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC),
• układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) funkcją powrotu na zadany tor jazdy (SC),
• asystent utrzymania pasa ruchu (LTA),
• automatyczne światła drogowe (AHB),
• układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA),
• system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS)
• automatyczne powiadamianie ratunkowe (eCall).

Inne systemy, które w zwykle należą wyższego wyposażenia, w nowej elektrycznej Toyocie są ofertowane w standardzie. Chodzi o system wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC) i zjazd ze wzniesienia (DAC). Systemy bezpieczeństwa również będą za zgodą właściciela na bieżąco aktualizowane online.

Toyota bZ4X Prestige z 12,3'' ekranem dotykowym

Wyższa wersja – Prestige – została tak opracowana, aby odpowiadać na potrzeby największej grupy nabywców. Jest ona wyposażona w system multimedialny Toyota Smart Connect z 12,3-calowym ekranem dotykowym. Nawigacja Connected zyskała tryb pracy offline. Samochód został wzbogacony o elektryczną regulację fotela kierowcy, podgrzewanie przednich foteli, kierownicy i wycieraczki przedniej szyby, tylne czujniki parkowania, stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej, elektrycznie unoszone drzwi bagażnika otwierane bezdotykowo, przyciemniane tylne szyby i tylny spojler.

Dodatkowo wersję Prestige można rozbudować o Pakiet Tech, zawierający m.in. system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (Panoramic View Monitor) oraz tylne czujniki parkowania z funkcją hamowania przed obiektami, samochodami.

Ceny na wersję Prestige zaczynają się od 217 900 zł lub od 2415 zł netto w Leasingu KINTO ONE. Auto w tej wersji z napędem 4×4 XMODE kosztuje od 231 900 zł. Pakiet Tech wymaga dopłaty 3000 zł.

Executive z autonomicznym parkowaniem

Śmiało można powiedzieć, że Toyota bZ4X Executive to samochód dla wymagających. Świadczą o tym takie rozwiązania, jak dach panoramiczny, system autonomicznego, zdalnego parkowania T-MATE z funkcją pamięci miejsc, uruchamianego za pomocą telefonu, monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (Panoramic View Monitor), podgrzewane i wentylowane fotele z perforacją i pamięcią ustawień, tapicerkę z wysokiej jakości ekologicznej skóry. Dodać do tego należy także asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA) i system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM).

Stylistyka auta zyskuje za sprawą dwukolorowego nadwozia z dachem w kolorze fortepianowej czerni, lakierowanego grilla czy 20" felg aluminiowych z oponami 235/50 R20.

Auto w tej wersji można wzbogacić o Pakiet JBL, na który składa się system Premium Audio JBL z 9 głośnikami. Dopłata za pakiet wynosi 5 900 zł.

Rozpoczęły się rezerwacje online nowej elektrycznej Toyoty bZ4X

Toyota bZ4X Executive z napędem na przód kosztuje od 239 900 zł, a z napędem na cztery koła XMODE – 253 900 zł. Raty w programie Leasing KINTO ONE zaczynają się od 2752 zł netto.

Limitowana wersja Premiere Edition

Toyota bZ4X jest też dostępna w limitowanej wersji Premiere Edition, która jako jedyna została wyposażona w dach solarny. Panele fotowoltaiczne mogą wygenerować dziennie energię wystarczającą do przejechania maksymalnie 10,9 km lub do naładowania 140 telefonów od 0 do 100%. W ciągu roku system wytworzy maksymalnie energię na pokonanie 1800 km.

Inne rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę, to podgrzewane skrajne siedzenia z tyłu, system Premium Audio JBL z 9 głośnikami w standardzie oraz dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe, czyli czujnik zbicia szyby i czujniki przechyłu systemu alarmowego.

Standardowo we wszystkich wersjach auto otrzymuje zaawansowany system znakowania pojazdu technologią syntetycznego DNA, rekomendowany przez Policję, immobilizer i czujnik wtargnięcia do pojazdu, a od wersji Prestige także chromowane nakrętki antykradzieżowe do kół aluminiowych.

Wersja bZ4X Premiere Edition z napędem XMODE kosztuje 263 900 zł. Nowy elektryczny SUV w najwyższej wersji jest oferowany w programie Leasing KINTO ONE od 3032 zł netto miesięcznie.

Wyposażenie dodatkowe

Warto zaznaczyć, że nową Toyotę bZ4X można kupić razem z ładowarką Wallbox Home za 3500 zł lub Wallbox Connected w cenie 6500 zł.

Pakiet Family, na który się składają fotelik Takata MAXI Plus i uchwyt na tablet, kosztuje 2000 zł.

Możliwości transportowe auta można zwiększyć przy pomocy Pakietu Travel, który się składa z bagażnika dachowego z boxem Thule Touring 600 w promocyjnej cenie 3200 zł (zamiast 3900 zł) lub Pakietu Transport zawierającego demontowalny hak holowniczy, uchwyt na rower i wiązkę 13PIN. Zapłacimy za niego teraz tylko 4000 zł (zamiast 5000 zł).

Pakiet Protection zawierający dywaniki gumowe, wykładzinę przestrzeni bagażowej, wykładzinę ochronną tylnych siedzeń i osłony przeciwbłotne jest dostępny w cenie 1000 zł zamiast 1600 zł. Na dowolne akcesoria można zyskać rabat 1000 zł, aktywując aplikację MyT w telefonie.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły