Toyota utrzymała się w styczniu na pozycji lidera polskiego rynku

Corolla – najpopularniejszym modelem

2022-02-04

W styczniu 2022 roku Toyota utrzymała się na pozycji lidera rynku samochodowego w Polsce. Marka zarejestrowała w tym czasie 5726 samochodów osobowych. Jej udział w rynku wyniósł 19,8%. Oznacza to, że już prawie co piąte auto zarejestrowane w Polsce ma znaczek Toyoty.

Corolla z największą liczbą rejestracji

Toyota Corolla cieszy się ogromną popularnością zarówno na rynku polskim, jak i na świecie. W styczniu 2022 roku w Polsce zarejestrowano 1680 egz. tego modelu. Jego udział w rynku wyniósł 5,8%. W porównaniu ze styczniem ubiegłego roku sprzedaż Corolli wzrosła o 3%. W segmencie C model ten ma aż 29,6-procentowy udział. Oznacza to, że już prawie co trzeci kompakt wyjeżdżający z polskiego salonu to Corolla.

W czołowej czwórce stycznia uplasowały się też dwa inne modele Toyoty - RAV4 i Yaris. RAV4 z liczbą rejestracji 1117 jest drugim najpopularniejszym autem w Polsce i liderem swojej klasy (24,3% udziału). Z kolei Yaris to najczęściej rejestrowane auto segmentu B (28,6% udziału). Wynik 977 egz. dał mu czwarte miejsce w zestawieniu wszystkich modeli.

Nowy Yaris Cross został liderem segmentu B-SUV. W styczniu 2022 roku zarejestrowano aż 591 egz. auta, które zadebiutowało na rynku jesienią poprzedniego roku.

Najchętniej wybieranym autem segment D jest Camry. W styczniu z salonów Toyoty wyjechało 321 egz. tego modelu.

19,6-procentowy udział w segmencie dużych SUV-ów ma Highlander (223 egz.), a w czołówce swojej klasy utrzymuje się Toyota C-HR (353 egz.).

Rośnie sprzedaż samochodów dostawczych Toyoty

W styczniu 2022 roku na pozycji lidera w segmencie kompaktowych vanów utrzymał się PROACE CITY. Model ten trafił do 357 klientów. Jego udział w segmencie wyniósł 31,1%.

Wśród średniej wielkości vanów dominuje Toyota PROACE. W styczniu zarejestrowano 242 egz. tego modelu, a jego udział w rynku wyniósł 26,1%.

Najchętniej wybieranym pick-upem w styczniu 2022 roku był Hilux. Trafił on do 96 klientów i ma aż 44,4-procentowy udział w segmencie. Model ten był wybierany przez kupujących ponad dwa razy częściej niż drugie auto w zestawieniu.

Dominacja Toyoty na rynku flotowym

W styczniu 2022 roku Toyota dominowała również na rynku flotowym. W tym czasie firmy zarejestrowały łącznie 3937 egz. Toyoty, co dało marce udział w rynku na poziomie 20,1%. Jest to aż o 10% lepszy wynik niż w styczniu 2021 roku.

Najchętniej wybieranym przez firmy autem była Corolla (1431 egz.). Jej udział w segmencie C we flotach wyniósł aż 30,6%, a w całym rynku flotowych aut osobowych – 7,3%.

W czołówce najpopularniejszych samochodów flotowych znalazły się też takie modele Toyoty, jak RAV4 (3. miejsce, 764 egz.) i Yaris (6. miejsce, 435 egz.). Oba auta dominują w swoich segmentach.

Pozycję lidera najmniejszych aut we flocie utrzymało AYGO (136 egz., 42% udziału w rynku). Najchętniej wybieraną limuzyną było Camry (271 egz., 17,5% udziału w rynku).

Dominująca w segmencie kompaktowych vanów Toyota PROACE CITY zajęła pierwsze miejsce także na rynku flotowym. Firmy zarejestrowały w styczniu 333 takie auta (32,3% udziału w segmencie).

Wśród vanów średniej wielkości równych sobie nie miał PROACE (219 egz., 27,4% udziału). Hilux dominował w kategorii pick-upów (77 egz., 43,5% udziału).

Polacy stawiają na hybrydy Toyoty

Hybrydy Toyoty cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich kierowców. W styczniu 2022 roku kupiono 4850 samochodów z napędem hybrydowym – stanowi to aż 70% wszystkich aut marki, które trafiły do klientów. Największy udział w sprzedaży samochodów hybrydowych miały modele RAV4 (1385 egz.) i Corolla (1281 egz.).

Toyota od niemal 20 lat sprzedaje w Polsce auta z napędem hybrydowym. Do tej pory do polskich kierowców trafiły aż 155 854 hybrydy. Najwięcej w 2021 roku – 46 044.

Hybrydowa rewolucja w Polsce rozpoczęła się od modelu Prius. Kolejne modele z napędem hybrydowym – Auris Hybrid i Yaris Hybrid – sprawiły, że ekologiczne i ekonomiczne auta zaczęły się sprzedawać w tysiącach. Obecnie w ofercie jest aż 8 modeli z napędem hybrydowym. Największymi wolumenami sprzedaży mogą się pochwalić Corolla (ponad 39 tys. egz.), RAV4 (blisko 32 tys. egz.) oraz Yaris (21 tys. egz.).

Ponad 300 zamówień Aygo X

Gama modelowa Toyoty stale się powiększa, stając się jeszcze bardziej atrakcyjną i różnorodną. Jedną z nowości jest model Aygo X. Trwa właśnie przedsprzedaż tego zupełnie nowego crossovera segmentu A. Od 20 grudnia aż 333 klientów zdecydowało się złożyć zamówienie na to auto. 76% zamówień dotyczyło wyższych wersji z dwukolorowym nadwoziem. 47% Aygo X będzie wyposażonych w nową automatyczną skrzynię biegów CVT.

W 2022 roku w segmencie C zadebiutuje Corolla Cross z nową, piątą generacją układu hybrydowego. W segmencie SUV-ów średniej wielkości nowością będzie Toyota bZ4X z bezemisyjnym napędem elektrycznym (BEV). Tym samym gama crossoverów i SUV-ów Toyoty wzrośnie do aż 7 modeli.

Toyota poszerzy także ofertę aut sportowych i usportowionych. Do serii GR dołączy trzeci – po GR Suprze i GR Yarisie – model, czyli GR86. Będzie to czteromiejscowe coupe z napędem na tył. Kolejne dwa auta będą oferowane w wersji GR SPORT – Hilux i Yaris. W obu zmodyfikowano zawieszenie oraz zastosowano specjalne elementy stylistyczne nadwozia i wnętrza.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły