Toyota rozszerza gamę GR Supry

Limitowana wersja Jarama Racetrack Edition

2021-07-07

Toyota przygotowała nową wersję GR Supry – Jarama Racetrack Edition. Będzie to limitowana edycja dostępna w Europie w zaledwie 90 egzemplarzach. Na tle pozostałych wersji będzie ją wyróżniał wyjątkowy lakier Horizon Blue, 19'' kute felgi aluminiowe w kolorze czarnego matu, tapicerka z czarnej Alcantary z niebieskimi przeszyciami, a także tabliczka z włókna węglowego na desce rozdzielczej z numerem produkcyjnym oraz mapą toru Jarama.

Limitowana wersja Jarama Racetrack Edition

Jarama Racetrack Edition to nowa, wyjątkowa edycja Toyota GR Supry. Została ona wyposażone w zaawansowane technologie i unikalne elementy stylistyczne, które wzmacniają sportowy charakter tego modelu. Produkcja została ograniczona do 90 egzemplarzy dla europejskich klientów. Stanowi to nawiązanie do poprzednich wersji specjalnych oraz wewnętrznego oznaczenia modelu A90.

Nazwa wersji pochodzi od słynnego hiszpańskiego toru wyścigowego Jarama, gdzie GR Supra była po raz pierwszy testowana przez przedstawicieli mediów.

 Toyota rozszerza gamę GR Supry
Sportowe osiągi i precyzyjne prowadzenie

GR Suprę Jarama Racetrack Edition wyposażono w 6-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 3,0 l i mocy 340 KM. Sparowano go z 8-stopniową sportową skrzynią biegów. Gdy zostanie uruchomiona funkcja Launch Control, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,3 s.

Auto charakteryzuje się precyzyjnym prowadzeniem, które jest efektem odpowiednio zestrojonego zawieszenia oraz złotej proporcji pomiędzy rozstawem kół a rozstawem osi. Nisko położony środek ciężkości, sztywna karoseria oraz stylistyka o wysokiej efektywności aerodynamicznej dodatkowo zwiększają zwinność i stabilność auta. Doznania te wzmacnia adaptacyjne zawieszenie pracujące w trybach Normal i Sport, a także aktywny mechanizm różnicowy, sportowo zestrojony układ kierowniczy oraz mocne, sportowe hamulce Brembo z czterotłoczkowymi zaciskami z przodu i wentylowanymi tarczami o średnicy 384 mm.

Oznaczenie GR w nazwie modelu świadczy o bezpośrednim zaangażowaniu w prace nad rozwojem auta fabrycznego zespołu TOYOTA GAZOO Racing, który reprezentuje Toyotę w rajdach i wyścigach.

Unikalne elementy stylistyczne

Wersja GR Supra Jarama Racetrack Edition wyróżnia się wyjątkowym lakierem Horizon Blue, który kontrastuje z pokrytymi czarnym matowym lakierem 19'' kutymi felgami aluminiowymi oraz czerwonymi zaciskami hamulców.

 Toyota rozszerza gamę GR Supry

We wnętrzu auto znajdziemy tabliczkę z włókna węglowego na desce rozdzielczej z numerem produkcyjnym oraz mapą toru Jarama, a także logotyp Toyoty GR Supry. Czarna tapicerka z Alcantary poprzeszywana jest niebieską nicią, a podgrzewane fotele są elektrycznie regulowane i mają pamięć ustawień.

Zaawansowane technologie

Limitowana wersja Jarama Racetrack Edition została wyposażona w nawigację satelitarną z mapą 3D, interfejsy Apple CarPlay™ i Android Auto™ zapewniające bezprzewodową łączność ze smartfonem, usługi Supra Connect oraz system audio z 10 głośnikami. Multimedia można obsługiwać przy pomocy 8,8'' ekranu dotykowego, a w przypadku niektórych funkcji także głosowo.

Do wyposażenia GR Supry należy pakiet Supra Safety+, który zawiera zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego, w tym układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z funkcją wykrywania pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów w dzień, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (SC), adaptacyjny tempomat (ACC), adaptacyjne automatyczne światła drogowe (AHB), adaptacyjne przednie reflektory, które dostosowują snop światła do kąta skrętu kół, i system rozpoznawania znaków drogowych (RSA).

 Toyota rozszerza gamę GR Supry

Dowiedz się więcej

Toyota Mirai z Rekordem Guinnessa Toyota Mirai z Rekordem Guinnessa 1360 km na jednym tankowaniu 50 lat Toyoty w Europie 50 lat Toyoty w Europie 9 fabryk i ponad 800 000 aut rocznie Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Budowa Roku 2020 Co 11 minut nowa Corolla Co 11 minut nowa Corolla Dowiedz się więcej o rekordowych wynikach Toyoty Wirtualne projektowanie aut Wirtualne projektowanie aut Większa konkurencyjność japońskich koncernów Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Poznaj jego zalety i działanie Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Dowiedz się więcej Rajd Dakar 2022 Rajd Dakar 2022 Zupełnie nowa Toyota GR DKR Hilux T1+ Podróż po Europie Toyotą Mirai Podróż po Europie Toyotą Mirai Śledź trasę wyprawy Arkadego Fiedlera Wallbox Home Toyota 22 kW Wallbox Home Toyota 22 kW Wydajne i bezpieczne ładowanie Twojej Toyoty Toyota inwestuje w rozwój baterii Toyota inwestuje w rozwój baterii Dowiedz się więcej o planach koncernu 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli Nowy model co 30 sekund