Woven Planet Holdings przejmuje start-up Renovo Motors

Technologia autonomicznego prowadzenia dla samochodów Toyoty

2021-10-15

Technologiczno-inwestycyjny koncern Toyoty – Woven Planet Holdings – przejmuje Renovo Motors. Jest to start-up skupiający inżynierów prowadzących pionierskie prace nad systemem operacyjnym dla samochodów. Specjaliści Renovo wesprą budowę nowego systemu operacyjnego Arene, który Woven Planet tworzy z myślą o kolejnych generacjach samochodów Toyoty oraz innych producentów.

System operacyjny dla samochodów Arene

Łącząc się z Renovo, Woven Planet i Toyota wzmocnią zespół pracujący nad systemem operacyjnym Arene. W niedalekiej przyszłości rozwiązanie to ma zrewolucjonizować sposób, w jaki będą tworzone nowe samochody. Chodzi o to, aby pojazdy od początku były projektowane w zgodzie z zaawansowanym, zintegrowanym oprogramowaniem – tak jak w przypadku smartfonów.

Woven Planet planuje opracować system operacyjny, który można będzie stosować w autach różnych producentów. W ten sposób Toyota chce się stać uniwersalnym dostawcą cyfrowego środowiska dla całej branży motoryzacyjnej.

Toyota wzmacnia zespół innowatorów

Start-up Renovo Motors jest jedną z wielu firm technologicznych, które w tym roku dołączyły do koncernu Woven. Grupa ta konsekwentnie poszerza swój zespół o ekspertów specjalizujących się w systemach operacyjnych, a także w technologiach związanych z autonomiczną jazdą, automatycznym tworzeniu map HD, platformami do inteligentnego zarządzania flotami oraz nowoczesnymi usługami mobilności.

„Zakup Renovo przyspieszy prace Woven Planet nad technologiami, które zrewolucjonizują światowy transport. Naszym celem jest stworzenie najbardziej programowalnych samochodów na świecie oraz szerokie otwarcie możliwości programowania aut przed niezależnymi zespołami, dzięki uproszczeniu software’u dla samochodów. To pozwoli znacznie przyspieszyć jego rozwój” – podkreślił Nikos Michalakis, wiceprezydent ds. oprogramowania Woven Planet Holdings.

Toyota przejmuje start-up Renovo Motors

„Myślę, że to pomoże nam skrócić o lata wprowadzenie na rynek nowych produktów” – dodał James Kuffner, CEO Woven Planet Holding.

Woven Group – koncern działający od 2021 roku

W 2021 roku badawczo-rozwojowa firma Toyota Research Institute – Advance Development została przekształcona w Woven Group. Od tego czasu koncern ten zajmuje się innowacjami i inwestycjami na polu autonomicznych samochodów, usług mobilności, robotyki, inteligentnych miast i sztucznej inteligencji.

Grupa Woven składa się z czterech uzupełniających się firm: Woven Planet Holdings, Woven Core, Woven Alpha i Woven Capital. Koncern, mający za zadanie skierowanie Toyoty i całej branży motoryzacyjnej na nowe tory, dąży do poprawy warunków życia, pracy i transportu, stawiając na bezpieczeństwo ludzi oraz ochronę środowiska i klimatu.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły