Toyota PROACE CITY liderem segmentu kombivanów

Dane ze stycznia 2021 roku

2021-02-08

PROACE CITY – kompaktowy van Toyoty – na polskim rynku jest dostępny od roku. Model ten szybko zyskał popularność wśród klientów, znacząco się przyczyniając do rosnącego znaczenia Toyoty na rynku pojazdów użytkowych.

Styczeń jest już trzecim miesiącem z rzędu, w którym Toyota PROACE CITY zajmuje pierwsze miejsce w segmencie kompaktowych vanów. W pierwszym miesiącu 2021 roku zarejestrowano w Polsce 383 egzemplarze vana Toyoty, co przełożyło się na udział w segmencie na poziomie 22%.

Z miesiąca na miesiąc Toyota wzmacnia swoją pozycję na rynku aut użytkowych, obejmującym m.in. auta dostawcze, kombivany, minibusy, pick-upy i samochody specjalne. W styczniu 2021 roku Toyota zarejestrowała 574 samochody tego typu. Dało to marce 5. miejsce i udział w tej części rynku na poziomie 10,8%. W porównaniu do tego samego okresu 2020 roku Toyota zwiększyła liczbę samochodów użytkowych dostarczonych klientom o 90%, a jej udział w klasie wzrósł niemal dwukrotnie.

Toyota systematycznie rozbudowuje swoją gamę samochodów użytkowych. Od 2016 roku na polskim rynku jest dostępny średniej wielkości van PROACE – zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej Verso. Na początku 2020 roku dołączył do niego kompaktowy van PROACE CITY, który również jest oferowany w wersji dostawczej i osobowej. Wszystkie te samochody są objęte gwarancją na 3 lata lub milion kilometrów.

Znaczącą pozycję w gamie modeli Toyoty zajmuje też legendarny Hilux – niezwykle wytrzymały terenowy pick-up o bardzo dobrych walorach użytkowych. Model ten jest chętnie wykorzystywany w leśnictwie, energetyce i służbach mundurowych oraz przez osoby prywatne do celów rekreacyjnych.

Wszystkie modele użytkowe Toyoty można wyposażyć w profesjonalne zabudowy z gwarancją oraz obsługą serwisową w salonach marki.

Dowiedz się więcej

PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych Udział marki w rynku 7,1% Toyota PROACE CITY Mobility Toyota PROACE CITY Mobility Zabudowa dla osób niepełnosprawnych Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Rośnie sprzedaż aut dostawczych Toyoty Listopad – najlepszym miesiącem Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Toyota umacnia się na rynku aut dostawczych w Polsce Sprawdź szczegóły Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Sprawdź wyniki sprzedaży w Polsce Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Dowiedz się więcej Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Zobacz nowy kompaktowy samochód użytkowy Samochody dostawcze Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Sprawdź ofertę przygotowaną przez Toyota Professional Samochody dostawcze Samochody dostawcze