Duże wyróżnienie dla nowego salonu Toyoty i Lexusa w Krakowie

Nagroda I stopnia w konkursie Budowa Roku 2020

2021-10-08

Nowy salon Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska zdobył nagrodę I stopnia w konkursie Budowa Roku 2020. Eksperci Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa docenili, że inwestycja ta wykonana została z zachowaniem najwyższych standardów technicznych i jakościowych. Zastosowano tu wiele ekologicznych rozwiązań, jak np. zielony dach.

Budowa Roku to ogólnopolski konkurs organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W tym roku zdobywcą nagrody I stopnia w konkursie został nowy salon Toyoty i Lexusa przy ul. Zakopiańskiej 68 w Krakowie – niezwykle nowoczesny, ekologiczny budynek z luksusowym wyposażeniem. Jest to doskonałe zwieńczenie 2-letniej wytężonej pracy ok. 750 osób.

Wyróżniony salon Toyoty i Lexusa jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie. Na klientów czeka tu szeroki zakres usług i obsługa zgodna z japońską kulturą gościnności Omotenashi. Od momentu jego otwarcia udział Toyoty na rynku motoryzacyjnym w Krakowie wzrósł z 9% do 12%.

Koncepcja architektoniczna nowego salonu przy Zakopiańskiej jest dziełem Adama Machnowskiego z pracowni MCA Machnowski, Caban Architekci s.c. w Warszawie. Głównymi projektantami są architekt Grzegorz Gaj i odpowiadający za projekt konstrukcji Paweł Byrski. W budynku zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań, takich jak zielony dach o powierzchni 1650 m2 czy oświetlenie LED.

Budynek ma cztery kondygnacje nadziemne oraz dwie podziemne, a jego powierzchnia użytkowa sięga 13 500 m2. Może tu zaparkować 360 pojazdów. Na dwóch poziomach salonu zlokalizowano ekspozycję 50 nowych aut Toyoty i Lexusa, a na przykrytym parkingu na drugiej kondygnacji – 80 aut używanych. Ponadto na specjalnej rampie wyeksponowano klasyczne modele Toyoty i Lexusa. W podziemiach znajduje się parking dla klientów na 77 aut.

W obiekcie funkcjonuje także serwis mechaniczny z 18 podnośnikami, magazyn na 6500 opon, a także studio autodetailingu Romanowski Detailing & Car Spa, w którym właściciele samochodów wszystkich marek mogą skorzystać z profesjonalnej, wieloetapowej pielęgnacji pojazdu.

Stacja dilerska Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska to drugi salon Lexusa w Krakowie, należący do sieci Toyota & Lexus Romanowski. Pierwszy znajduje się przy al. Pokoju 63A. Toyota & Lexus Romanowski jest autoryzowanym dilerem od 27 lat i prowadzi także salony w Radomiu i Kielcach.

Dowiedz się więcej

Yaris Cross najbezpieczniejszym autem w klasie Yaris Cross najbezpieczniejszym autem w klasie Euro NCAP 2021 Rusza przedsprzedaż nowej Toyoty Aygo X Rusza przedsprzedaż nowej Toyoty Aygo X Dowiedz się więcej Nowa Toyota Hilux GR SPORT Nowa Toyota Hilux GR SPORT Wersja inspirowana rajdami Nowości z Toyota Kenshiki Forum Nowości z Toyota Kenshiki Forum Dowiedz się więcej GR Yaris Sportowym Samochodem Roku 2021 GR Yaris Sportowym Samochodem Roku 2021 Plebiscyt AutoBild Sportscars Aygo X i rezerwacje online Aygo X i rezerwacje online Zamówienia z pierwszeństwem realizacji Strategia Toyoty dotycząca aut elektrycznych Strategia Toyoty dotycząca aut elektrycznych Dowiedz się więcej Toyota dominuje na rynku flotowym Toyota dominuje na rynku flotowym Dane PZPM z listopada 2021 roku Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Poznaj szczegóły Toyota Yaris GR Sport Toyota Yaris GR Sport Zobacz nową wersję, która debiutuje w Europie Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Dowiedz się więcej Toyota Dream Car Art Contest 2022 Toyota Dream Car Art Contest 2022 Zachęć dziecko do wzięcia udziału w XV edycji konkursu