Wyjątkowa linia stylistyczna Toyota GR Sport

Zainspirowana sportową rywalizacją na najwyższym poziomie

2021-06-15

GR Sport to wyjątkowa linia stylistyczna, która postała, by uhonorować sukcesy, jakie zespół TOYOTA GAZOO Racing odnosi w światowym motorsporcie. W salonach Toyoty dostępne są obecnie 4 kompaktowe modele w specjalnej wersji GR Sport. Są to Toyota C-HR, Corolla Hatchback, Corolla Sedan oraz Corolla TS Kombi. Każdy z nich można będzie przetestować podczas Dni Otwartych trwających do 19 czerwca.

TOYOTA GAZOO Racing to aktualny mistrz świata wyścigów długodystansowych i faworyt rajdowych mistrzostw świata (WRC). Zespół ten nie tylko reprezentuje Toyotę w zawodach, ale też wiele uwagi poświęca przenoszeniu technologii wypracowanych na najszybszych torach i odcinkach specjalnych do seryjnych samochodów.

Na bazie doświadczeń zdobytych w motorsporcie TOYOTA GAZOO Racing opracowała 2 sportowe samochody – tylnonapędową GR Suprę i hot hatcha GR Yarisa z napędem na cztery koła. Pojawieniu się sportowych spod znaku GR od początku towarzyszy specjalna linia stylistyczna GR Sport dedykowana popularnym modelom Toyoty.

Hybrydy w wersji GR Sport

Linia stylistyczna GR Sport obejmuje obecnie 4 kompaktowe samochody – Toyotę C-HR, Corollę Hatchback, Corollę Sedan i Corollę TS Kombi. GR Sport należy do najbogatszych wersji wyposażenia w ofercie Toyoty i jest dostępna wyłącznie z napędem hybrydowym.

Warto podkreślić, że Toyota jest jedyną marką, która udostępnia 2 napędy hybrydowe do wyboru w jednym modelu. Toyotę C-HR, Corollę Hatchback i Corollę TS Kombi można kupić zarówno z dynamicznym układem hybrydowym o mocy 184 KM, opartym na silniku 2,0 l, jak i z oszczędnym napędem z silnikiem 1,8 l, który rozwija moc 122 KM.

Linia stylistyczna Toyota GR Sport zainspirowana sportową rywalizacją na najwyższym poziomie
Co wyróżnia linię stylistyczną GR Sport?

Pojazdy z linii stylistycznej GR Sport można rozpoznać po czarnym dachu, światłach głównych i tylnych w technologii LED, emblemacie GR Sport na klapie bagażnika oraz felgach aluminiowych o specjalnych wzorach.

Corolla GR Sport jest wyposażona m.in. w 17'' felgi aluminiowe (18'' w pakiecie Dynamic), przednie fotele pokryte materiałową tapicerką z elementami skóry w sportowej stylistyce, skórzaną kierownicę z perforacją, stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej i system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk).

Toyota C-HR w wersji GR Sport wyróżnia się 19'' felgami aluminiowymi i skórzaną tapicerką Black Alcantara. Kierownica jest obszyta perforowaną skórą typu nappa, a korzystanie z samochodu ułatwia inteligentny kluczyk.

Linia GR Sport – ceny

Za Toyotę C-HR GR Sport, czyli najwyższą wersję wyposażenia hybrydowej Toyoty C-HR, zapłacimy od 131 000 zł (od 139 800 zł z dynamicznym napędem 2.0 o mocy 184 KM). Ceny Corolli Hatchback Hybrid 1.8 w wersji GR Sport zaczynają się od 121 100 zł, a 184-konnej odmiany od 130 000 zł. Corolla Sedan Hybrid 1.8 w tej wersji wyposażenia kosztuje 118 600 zł. Corolla z nadwoziem TS Kombi z wyposażeniem GR Sport jest dostępna od 125 000 zł.

Linia stylistyczna Toyota GR Sport zainspirowana sportową rywalizacją na najwyższym poziomie

Ceny wszystkich modeli hybrydowych Corolli i Toyoty C-HR uwzględniają Ekobonus 1,5%.

Auta z linii specjalnej GR Sport można teraz obejrzeć, przetestować i zamówić w salonach Toyoty w ramach Dni Otwartych trwających do 19 czerwca. Dostępna jest także specjalna kolekcja gadżetów TOYOTA GAZOO Racing.

Dowiedz się więcej

Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Poznaj jego zalety i działanie Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Dowiedz się więcej Rajd Dakar 2022 Rajd Dakar 2022 Zupełnie nowa Toyota GR DKR Hilux T1+ Podróż po Europie Toyotą Mirai Podróż po Europie Toyotą Mirai Śledź trasę wyprawy Arkadego Fiedlera Wallbox Home Toyota 22 kW Wallbox Home Toyota 22 kW Wydajne i bezpieczne ładowanie Twojej Toyoty Toyota inwestuje w rozwój baterii Toyota inwestuje w rozwój baterii Dowiedz się więcej o planach koncernu 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli Nowy model co 30 sekund Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Dowiedz się więcej Toyota Ventures Climate Fund Toyota Ventures Climate Fund Poznaj nowy fundusz Toyoty Fascynująca Toyota Mirai Fascynująca Toyota Mirai 50 elektryzujących faktów Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Dowiedz się więcej TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans Czwarta z rzędu wygrana