Oryginalne części zamienne dla Supry A70 i A80

Ruszyła kolejna odsłona programu GR Heritage Parts Project

2021-07-02

Rozpoczęła się kolejna odsłona programu GR Heritage Parts Project, realizowanego od 2019 roku przez TOYOTA GAZOO Racing. Do sprzedaży zostały wprowadzone oryginalne, nowo wyprodukowane komponenty do Supry A70 i A80. Będą one dostępne w Europie, Japonii, Ameryce Północnej i innych krajach.

GR Heritage Parts Project to program Toyoty, który wspiera kolekcjonerów i pasjonatów klasycznych modeli. Specjaliści marki odtwarzają kolejne oryginalne części sprzed lat, a następnie je produkują i wprowadzają na rynek. Do tej pory z oferty marki mogli skorzystać przede wszystkim właściciele coupé 2000GT. Teraz będą dostępne elementy do dwóch generacji Toyoty Supry z lat 80. i 90. XX wieku.

Od lipca 2021 roku posiadacze Supry A70 będą mogli zamówić do swojego auta pompę sprzęgła i siłownik sprzęgła, przewody hamulcowe, przewód nagrzewnicy oraz pokrętło panelu klimatyzacji. Od sierpnia dostępny będzie również przedni emblemat wykonany ze szkliwa. W kolejnych miesiącach do sprzedaży wprowadzone zostaną ochronne listwy boczne, tylny emblemat modelu, wykończenie przednich drzwi oraz tuleje wahacza przedniego zawieszenia.

Jeśli chodzi o kolejną generację Supry, czyli model o oznaczeniu A80 – od lipca dostępny będzie wyprodukowany w ramach GR Heritage Parts czujnik tlenu, a w kolejnych miesiącach w sprzedaży pojawi się przedni zderzak.

Kolejna odsłona programu GR Heritage Parts Project

U dilerów Toyoty nowe części będą się pojawiały stopniowo od 1 lipca 2021 roku. Będą one dystrybuowane na tych samych zasadach co i oryginalne komponenty do współczesnych samochodów. Ich produkcja będzie ograniczona czasowo. Po jej zakończeniu części będą dostępne do wyczerpania zapasów.

Wszelkie szczegóły, takie jak numery seryjne i okresy produkcji konkretnych elementów, będą publikowane na bieżąco na stronie TOYOTA GAZOO Racing od początku lipca.

GR Heritage Parts Project to program, który istnieje od maja 2019 roku. Shigeki Tomoyama, prezydent GAZOO RACING Company, ogłosił go podczas japońskiej premiery GR Supry (A90). Już dwa miesiące później Toyota rozpoczęła sprzedaż wskaźnika poziomu paliwa do Supry A70 oraz klamek do A70 i A80. Rok później, w lipcu 2020 roku uruchomiono produkcję części zamiennych do Toyoty 2000GT, pierwszego supersamochodu w historii marki

Dowiedz się więcej

Yaris Cross najbezpieczniejszym autem w klasie Yaris Cross najbezpieczniejszym autem w klasie Euro NCAP 2021 Rusza przedsprzedaż nowej Toyoty Aygo X Rusza przedsprzedaż nowej Toyoty Aygo X Dowiedz się więcej Nowa Toyota Hilux GR SPORT Nowa Toyota Hilux GR SPORT Wersja inspirowana rajdami Nowości z Toyota Kenshiki Forum Nowości z Toyota Kenshiki Forum Dowiedz się więcej GR Yaris Sportowym Samochodem Roku 2021 GR Yaris Sportowym Samochodem Roku 2021 Plebiscyt AutoBild Sportscars Aygo X i rezerwacje online Aygo X i rezerwacje online Zamówienia z pierwszeństwem realizacji Strategia Toyoty dotycząca aut elektrycznych Strategia Toyoty dotycząca aut elektrycznych Dowiedz się więcej Toyota dominuje na rynku flotowym Toyota dominuje na rynku flotowym Dane PZPM z listopada 2021 roku Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Poznaj szczegóły Toyota Yaris GR Sport Toyota Yaris GR Sport Zobacz nową wersję, która debiutuje w Europie Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Dowiedz się więcej Toyota Dream Car Art Contest 2022 Toyota Dream Car Art Contest 2022 Zachęć dziecko do wzięcia udziału w XV edycji konkursu