Oryginalne części zamienne dla Supry A70 i A80

Ruszyła kolejna odsłona programu GR Heritage Parts Project

2021-07-02

Rozpoczęła się kolejna odsłona programu GR Heritage Parts Project, realizowanego od 2019 roku przez TOYOTA GAZOO Racing. Do sprzedaży zostały wprowadzone oryginalne, nowo wyprodukowane komponenty do Supry A70 i A80. Będą one dostępne w Europie, Japonii, Ameryce Północnej i innych krajach.

GR Heritage Parts Project to program Toyoty, który wspiera kolekcjonerów i pasjonatów klasycznych modeli. Specjaliści marki odtwarzają kolejne oryginalne części sprzed lat, a następnie je produkują i wprowadzają na rynek. Do tej pory z oferty marki mogli skorzystać przede wszystkim właściciele coupé 2000GT. Teraz będą dostępne elementy do dwóch generacji Toyoty Supry z lat 80. i 90. XX wieku.

Od lipca 2021 roku posiadacze Supry A70 będą mogli zamówić do swojego auta pompę sprzęgła i siłownik sprzęgła, przewody hamulcowe, przewód nagrzewnicy oraz pokrętło panelu klimatyzacji. Od sierpnia dostępny będzie również przedni emblemat wykonany ze szkliwa. W kolejnych miesiącach do sprzedaży wprowadzone zostaną ochronne listwy boczne, tylny emblemat modelu, wykończenie przednich drzwi oraz tuleje wahacza przedniego zawieszenia.

Jeśli chodzi o kolejną generację Supry, czyli model o oznaczeniu A80 – od lipca dostępny będzie wyprodukowany w ramach GR Heritage Parts czujnik tlenu, a w kolejnych miesiącach w sprzedaży pojawi się przedni zderzak.

Kolejna odsłona programu GR Heritage Parts Project

U dilerów Toyoty nowe części będą się pojawiały stopniowo od 1 lipca 2021 roku. Będą one dystrybuowane na tych samych zasadach co i oryginalne komponenty do współczesnych samochodów. Ich produkcja będzie ograniczona czasowo. Po jej zakończeniu części będą dostępne do wyczerpania zapasów.

Wszelkie szczegóły, takie jak numery seryjne i okresy produkcji konkretnych elementów, będą publikowane na bieżąco na stronie TOYOTA GAZOO Racing od początku lipca.

GR Heritage Parts Project to program, który istnieje od maja 2019 roku. Shigeki Tomoyama, prezydent GAZOO RACING Company, ogłosił go podczas japońskiej premiery GR Supry (A90). Już dwa miesiące później Toyota rozpoczęła sprzedaż wskaźnika poziomu paliwa do Supry A70 oraz klamek do A70 i A80. Rok później, w lipcu 2020 roku uruchomiono produkcję części zamiennych do Toyoty 2000GT, pierwszego supersamochodu w historii marki

Dowiedz się więcej

Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Poznaj jego zalety i działanie Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Dowiedz się więcej Rajd Dakar 2022 Rajd Dakar 2022 Zupełnie nowa Toyota GR DKR Hilux T1+ Podróż po Europie Toyotą Mirai Podróż po Europie Toyotą Mirai Śledź trasę wyprawy Arkadego Fiedlera Wallbox Home Toyota 22 kW Wallbox Home Toyota 22 kW Wydajne i bezpieczne ładowanie Twojej Toyoty Toyota inwestuje w rozwój baterii Toyota inwestuje w rozwój baterii Dowiedz się więcej o planach koncernu 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli Nowy model co 30 sekund Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Dowiedz się więcej Toyota Ventures Climate Fund Toyota Ventures Climate Fund Poznaj nowy fundusz Toyoty Fascynująca Toyota Mirai Fascynująca Toyota Mirai 50 elektryzujących faktów Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Fleet Manager Roku 2021 stawia na hybrydy Dowiedz się więcej TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans TOYOTA GAZOO Racing triumfuje w Le Mans Czwarta z rzędu wygrana