Toyota z nagrodą SAFETYBEST 2020

Jury konkursu AUTOBEST doceniło najnowsze rozwiązania marki

2020-11-18


W konkursie AUTOBEST Toyota otrzymała nagrodę SAFETYBEST 2020. 31 jurorów z najważniejszych europejskich mediów motoryzacyjnych nagrodziło japońską markę za opracowanie i wprowadzenie do nowego Yarisa centralnej poduszki powietrznej.

W tym roku jury konkursu AUTOBEST doceniło Toyotę za zastosowanie najnowszych rozwiązań w jednym z najmniejszych aut w gamie marki – modelu Yaris. Wynika to ze strategii marki, która polega na jak najszerszym udostępnianiu kierowcom wiodących technologii bezpieczeństwa. Jak podaje AUTOBEST, Yaris to pierwszy w Europie samochód segmentu B z taką poduszką.

Nowa generacja Toyoty Yaris została zaprojektowany na nowej platformie GA-B w architekturze TNGA. W miejskim modelu zastosowano wszystkie najnowsze techniki poprawiające bezpieczeństwo, w tym bardzo mocne i sztywne nadwozie, które zapewnia wysoki poziom ochrony kierowcy i pasażerom. Centralna poduszka powietrzna pomiędzy osobami zajmującymi przednie fotele, dostępna w standardzie we wszystkich wersjach, jest zupełną nowością. Uruchamia się ona w przypadku uderzenia bocznego, by zapobiec zderzeniu się ze sobą kierowcy i pasażera zajmującego prawy fotel.

Yaris nowej generacji został wyposażony w najnowszą wersję pakietu Toyota Safety Sense 2.5. Jest to najbardziej zaawansowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, na który składają się układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall) oraz system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS).

Toyota już po raz drugi zdobyła nagrodę SAFETYBEST. Wcześniej marka otrzymała ją w 2017 roku za wprowadzenie pakietu Toyota Safety Sense do standardowego wyposażenia w całej gamie modelowej.

Nowa Toyota Yaris została także zakwalifikowana do finału konkursu AUTOBEST 2021 – Best Buy Car of Europe. Jego wyniki zostaną ogłoszone w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Dowiedz się więcej

50 lat Toyoty w Europie 50 lat Toyoty w Europie 9 fabryk i ponad 800 000 aut rocznie Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Budowa Roku 2020 Co 11 minut nowa Corolla Co 11 minut nowa Corolla Dowiedz się więcej o rekordowych wynikach Toyoty Wirtualne projektowanie aut Wirtualne projektowanie aut Większa konkurencyjność japońskich koncernów Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Poznaj jego zalety i działanie Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Dowiedz się więcej Rajd Dakar 2022 Rajd Dakar 2022 Zupełnie nowa Toyota GR DKR Hilux T1+ Podróż po Europie Toyotą Mirai Podróż po Europie Toyotą Mirai Śledź trasę wyprawy Arkadego Fiedlera Wallbox Home Toyota 22 kW Wallbox Home Toyota 22 kW Wydajne i bezpieczne ładowanie Twojej Toyoty Toyota inwestuje w rozwój baterii Toyota inwestuje w rozwój baterii Dowiedz się więcej o planach koncernu 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli Nowy model co 30 sekund Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Dowiedz się więcej