Toyota z nagrodą SAFETYBEST 2020

Jury konkursu AUTOBEST doceniło najnowsze rozwiązania marki

2020-11-18


W konkursie AUTOBEST Toyota otrzymała nagrodę SAFETYBEST 2020. 31 jurorów z najważniejszych europejskich mediów motoryzacyjnych nagrodziło japońską markę za opracowanie i wprowadzenie do nowego Yarisa centralnej poduszki powietrznej.

W tym roku jury konkursu AUTOBEST doceniło Toyotę za zastosowanie najnowszych rozwiązań w jednym z najmniejszych aut w gamie marki – modelu Yaris. Wynika to ze strategii marki, która polega na jak najszerszym udostępnianiu kierowcom wiodących technologii bezpieczeństwa. Jak podaje AUTOBEST, Yaris to pierwszy w Europie samochód segmentu B z taką poduszką.

Nowa generacja Toyoty Yaris została zaprojektowany na nowej platformie GA-B w architekturze TNGA. W miejskim modelu zastosowano wszystkie najnowsze techniki poprawiające bezpieczeństwo, w tym bardzo mocne i sztywne nadwozie, które zapewnia wysoki poziom ochrony kierowcy i pasażerom. Centralna poduszka powietrzna pomiędzy osobami zajmującymi przednie fotele, dostępna w standardzie we wszystkich wersjach, jest zupełną nowością. Uruchamia się ona w przypadku uderzenia bocznego, by zapobiec zderzeniu się ze sobą kierowcy i pasażera zajmującego prawy fotel.

Yaris nowej generacji został wyposażony w najnowszą wersję pakietu Toyota Safety Sense 2.5. Jest to najbardziej zaawansowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, na który składają się układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall) oraz system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS).

Toyota już po raz drugi zdobyła nagrodę SAFETYBEST. Wcześniej marka otrzymała ją w 2017 roku za wprowadzenie pakietu Toyota Safety Sense do standardowego wyposażenia w całej gamie modelowej.

Nowa Toyota Yaris została także zakwalifikowana do finału konkursu AUTOBEST 2021 – Best Buy Car of Europe. Jego wyniki zostaną ogłoszone w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Dowiedz się więcej

Jarama Racetrack Edition Jarama Racetrack Edition Poznaj nową wersję GR Supry Toyota liderem rynku w Polsce Toyota liderem rynku w Polsce 40 638 rejestracji w pierwszym półroczu Oryginalne części zamienne dla Supry Oryginalne części zamienne dla Supry GR Heritage Parts Project Dobra dostępność popularnych modeli Toyoty Dobra dostępność popularnych modeli Toyoty Dowiedz się więcej Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Sprawdź szczegóły Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Sprawdź szczegóły Niezawodność Toyoty Niezawodność Toyoty Sprawdź badania potwierdzające bezawaryjność Linia stylistyczna Toyota GR Sport Linia stylistyczna Toyota GR Sport Dni Otwarte Setny wyścig Toyoty w wyścigach długodystansowych Setny wyścig Toyoty w wyścigach długodystansowych Sprawdź Nowa marka KINTO Nowa marka KINTO Dostawca nowoczesnych usług mobilności Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Dowiedz się więcej Nowa Toyota Yaris Cross Nowa Toyota Yaris Cross Dowiedz się więcej