Toyota z nagrodą SAFETYBEST 2020

Jury konkursu AUTOBEST doceniło najnowsze rozwiązania marki

2020-11-18


W konkursie AUTOBEST Toyota otrzymała nagrodę SAFETYBEST 2020. 31 jurorów z najważniejszych europejskich mediów motoryzacyjnych nagrodziło japońską markę za opracowanie i wprowadzenie do nowego Yarisa centralnej poduszki powietrznej.

W tym roku jury konkursu AUTOBEST doceniło Toyotę za zastosowanie najnowszych rozwiązań w jednym z najmniejszych aut w gamie marki – modelu Yaris. Wynika to ze strategii marki, która polega na jak najszerszym udostępnianiu kierowcom wiodących technologii bezpieczeństwa. Jak podaje AUTOBEST, Yaris to pierwszy w Europie samochód segmentu B z taką poduszką.

Nowa generacja Toyoty Yaris została zaprojektowany na nowej platformie GA-B w architekturze TNGA. W miejskim modelu zastosowano wszystkie najnowsze techniki poprawiające bezpieczeństwo, w tym bardzo mocne i sztywne nadwozie, które zapewnia wysoki poziom ochrony kierowcy i pasażerom. Centralna poduszka powietrzna pomiędzy osobami zajmującymi przednie fotele, dostępna w standardzie we wszystkich wersjach, jest zupełną nowością. Uruchamia się ona w przypadku uderzenia bocznego, by zapobiec zderzeniu się ze sobą kierowcy i pasażera zajmującego prawy fotel.

Yaris nowej generacji został wyposażony w najnowszą wersję pakietu Toyota Safety Sense 2.5. Jest to najbardziej zaawansowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego, na który składają się układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall) oraz system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS).

Toyota już po raz drugi zdobyła nagrodę SAFETYBEST. Wcześniej marka otrzymała ją w 2017 roku za wprowadzenie pakietu Toyota Safety Sense do standardowego wyposażenia w całej gamie modelowej.

Nowa Toyota Yaris została także zakwalifikowana do finału konkursu AUTOBEST 2021 – Best Buy Car of Europe. Jego wyniki zostaną ogłoszone w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły