Toyota nadal liderem polskiego rynku

Dane PZPM z pierwszych 20 dni lutego 2020 roku

2020-02-25

W lutym Toyota utrzymała w Polsce pozycję lidera rynku motoryzacyjnego. W ciągu pierwszych 20 dni tego miesiąca zarejestrowano 3801 egz. marki. Jest to o 16% więcej niż w tym samym okresie 2019 roku i o 280 aut więcej niż marka zajmująca drugie miejsce. Dane opracował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Toyota liderem rynku motoryzacyjnego w Polsce

W styczniu 2020 roku Toyota awansowała na pozycję lidera rynku motoryzacyjnego w Polsce. Luty również okazał się niezwykle udany dla marki. W ciągu pierwszych 20 dni tego miesiąca salony Toyoty opuściło 3801 samochodów – o 16% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Toyota utrzymała czołową pozycję na rynku. Sukces jest tym większy, że wiele marek zanotowało w tym czasie duże spadki liczby rejestracji, a i sam rynek zmniejszył się rok do roku o 7%.

Corolla na 1. miejscu

Wśród 10 najpopularniejszych samochodów w Polsce w omawianym okresie znalazły się aż 4 modele Toyoty. Pierwsze miejsce należy do Corolli (1159 aut), trzecie zajmuje Yaris (959 aut), piąte – RAV4 (600 aut), szóste – Toyota C-HR (580 aut). Corolla umocniła swoją pozycję najpopularniejszego samochodu w Polsce w 2020 roku.

Polscy kierowcy wybierają Toyotę

Toyota cieszy się obecnie dużą popularnością wśród klientów indywidualnych. Jest najczęściej wybieraną marką przez osoby prywatne (1730 sprzedanych egz.). Jej udział wzrósł do aż 19,8%. Nabywcy prywatni zarejestrowali o 14% więcej samochodów Toyoty rok do roku przy 15-procentowym spadku tej części rynku.

Dowiedz się więcej

Yaris Hybrid elektryczny przez 77% czasu jazdy Yaris Hybrid elektryczny przez 77% czasu jazdy Sprawdź najnowsze wyniki badań Toyota najcenniejszą marką Toyota najcenniejszą marką Zobacz ranking Automotive Industry 2021 Toyota Yaris Cross Adventure Toyota Yaris Cross Adventure Subkompaktowy SUV z napędem AWD-i Jak wybrać swój pierwszy samochód? Jak wybrać swój pierwszy samochód? Zasady, które pomogą przy wyborze pierwszego auta Co zrobić po zatankowaniu złego paliwa do auta? Co zrobić po zatankowaniu złego paliwa do auta? Pamiętajmy, nie zawsze oznacza to od razu tragedię Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych Miejsce dla niepełnosprawnych - aktualne przepisy Wielki Test Salonów 2020 Wielki Test Salonów 2020 Toyota i Lexus dominują Toyota ponownie liderem branży Toyota ponownie liderem branży Ranking Best Global Brands 2020 Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie? Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie? Czyszczenie i pielęgnacja skórzanych powierzchni w aucie Jak bezpiecznie jechać po mokrej nawierzchni? Jak bezpiecznie jechać po mokrej nawierzchni? Kilka wskazówek, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Jak poprawnie zmienić biegi w samochodzie? Jak poprawnie zmienić biegi w samochodzie? Poprawna zmiana biegów wpływa na nasze bezpieczeństwo i jej zużycie Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną Zobacz najnowszy raport BrandZ 2020