Pierwsza Toyota GR Supra zjechała z linii produkcyjnej

Legenda powraca i pomaga

2019-03-25

Fabrykę Magna Steyr w Grazu opuścił już pierwszy egzemplarz produkcyjnej wersji nowej GR Supry. Auto już zostało sprzedane na aukcji charytatywnej. Jego cena wyniosła 2,1 mln dolarów.

Pierwszy egzemplarz Toyoty Supra 5. generacji jest pokryty szarym, matowym lakierem, z którym doskonale kontrastują czerwone lusterka boczne, czarne matowe koła i czerwone wnętrze wykończone elementami z włókna węglowego. Samochód został oznaczony numerem VIN 20201, który oznacza rok 2020 oraz pierwszy egzemplarz modelu. Pokrywa silnika otrzymała autograf Akio Toyody, prezydenta Toyota Motor Corporation.

Toyota GR Supra

Ten dzień nie byłby możliwy bez szerokiego wsparcia wielu naszych partnerów. Nasza współpraca z BMW to było nowe, inspirujące doświadczenie dla obu firm. Doceniamy entuzjazm i ambicje wszystkich zaangażowanych w ten projekt, który stał się najbardziej oczekiwanym i ekscytującym samochodem tego roku.

Tetsuya Tada, główny inżynier Toyoty GR Supry

To było dla mnie ogromne przeżycie, zobaczyć pierwszą Suprę zjeżdżającą z linii produkcyjnej. Musieliśmy się zmierzyć z wieloma wyzwaniami, ale jestem przekonany, że kierowcy nowej Supry odczują naszą pasję, zaangażowanie i wnikliwość, które napędzały nas do działania podczas projektowania tego wyjątkowego samochodu. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę na drogach za kierownicą nowego auta zarówno wiernych fanów Supry, jak i jej nowych entuzjastów.

Nobi Nakamura, główny projektant nowej GR Supry

Toyota GR Supra

Zanim ruszyła produkcja nowej Supry, inżynierowie Toyoty wielokrotnie odwiedzali fabrykę w Grazu i przeprowadzali wraz z zespołem pracującym na miejscu kontrole jakości. Oficjalnie sprzedaż GR Supry rozpocznie się wiosną 2019 roku.

Toyota GR Supra

Pierwszy egzemplarz nowej GR Supry został wylicytowany na aukcji na cele charytatywne za 2,1 mln dolarów. Miało to miejsce podczas 48. edycji Annual Barrett-Jackson Auction w Arizonie. Pieniądze wsparły działalność American Heart Association oraz Bob Woodruff Foundation.