Limitowana wersja Toyoty GT86

Nowe coupé o sportowym charakterze

2018-05-23

Toyota przygotowała specjalną, limitowaną wersję Toyoty GT86, nawiązującą do sportowego Yarisa GRMN. W ten sposób postanowiono uczcić debiut sportowej marki Toyoty w Europie, a także podkreślić unikatową konstrukcję GT86

Toyota GT86 – lekkie, sportowe coupé o tylnym napędzie i silniku z przodu – zadebiutowała na rynku w 2012 roku. Twórców tego modelu zainspirowała bogata tradycja sportowych samochodów Toyoty, takich jak 2000GT i Corolla AE86.

Wersja specjalna GT86 otrzymała lakierowanie nadwozia odwzorowane z Yarisa GRMN (limitowana edycja tej wersji, licząca zaledwie 400 sztuk, została sprzedana w ciągu zaledwie 72 godzin).

Toyota GT86 :: Wersja limitowana
Toyota GT86 – samochód ze sportem w genach

Toyota GT86 jest napędzana wolnossącym, 2-litrowym silnikiem typu bokser z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Auto o mocy 200 KM rozpędza się do 100 km/h w 7,6 s.

W 2017 roku model ten został poddany faceliftingowi, który objął nie tylko stylistykę nadwozia czy wykończenie wnętrza, lecz również właściwości jezdne i komfort jazdy. Wprowadzono m.in. nowy tryb jazdy sportowej Track, który pozwala kierowcy na dynamiczną jazdę po torze przy ograniczonej do minimum interwencji elektronicznych systemów stabilizacji toru jazdy (VSC) czy kontroli trakcji (TCS).

Toyota GT86 jest również dostępna w wyścigowej wersji CS-Cup oraz rajdowej odmianie CS-R3, która otrzymała homologację FIA do startów w WRC. Wyczynowe edycje Toyoty GT86 zostały opracowane przez Toyota Motorsport GmbH w Kolonii.

Toyota GT86 :: Wersja limitowana
Toyota Yaris GRMN

Yaris GRMN został opracowany przez TOYOTA GAZOO Racing, a na europejskim rynku zadebiutował pod koniec ubiegłego roku. Hot hatch Toyoty jest napędzany 1,8-litrowym silnikiem z kompresorem o mocy 212 KM. Inspiracją dla Yarisa GRMN posłużył Yaris WRC, który od 2017 roku startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Dopracowaniem nowego hot hatcha zajęli się najlepsi kierowcy testowi Toyoty na torze Nürburgring.

Toyota GT86 :: Wersja limitowana
Nowa sportowa seria GR (GAZOO RACING)

Yaris GRMN to pierwszy samochód Toyoty dostępny w Europie, który był firmowany przez TOYOTA GAZOO Racing. W Japonii dostępnych jest już 10 usportowionych modeli, opracowanych przez sportowy zespół marki. Zgodnie z zapowiedziami koncernu kolejne samochody z logo GR pojawią się także na europejskim rynku.

Toyota GT86 :: Wersja limitowana
Toyota GT86 :: Wersja limitowana

Dowiedz się więcej

Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Nowy projekt TRI i Uniwersytetu Stanforda Nowy projekt TRI i Uniwersytetu Stanforda Autonomiczny pojazd przyszłości Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris Premiera sportowego hot-hatcha Yaris najpopularniejszym autem miejskim Yaris najpopularniejszym autem miejskim Sprawdź wyniki sprzedaży Nowa Toyota Yaris czwartej generacji Nowa Toyota Yaris czwartej generacji Dni Otwarte w salonach Toyoty Premiera 4. generacji Toyoty Yaris Premiera 4. generacji Toyoty Yaris Zobacz nowe subkompaktowe auto Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Rozpoczęła się produkcja nowego Yarisa Poznaj subkompaktowy model oparty na TNGA Nowa Toyota Yaris z najwyższą wartością rezydualną Nowa Toyota Yaris z najwyższą wartością rezydualną Poznaj lidera segmentu B