Le Mans 24h

Oglądaj na żywo na kanale YouTube Toyoty

2018-06-15

W najbliższą sobotę startuje 86. edycja słynnego 24-godzinnego wyścigu w Le Mans. Fani zespołu TOYOTA GAZOO Racing będą mogli obejrzeć zmagania „na żywo” – z pokładu dwóch wyścigowych TS050 Hybrid.

W wyścigu długodystansowym w Le Mans wystartują dwa 1000-konne samochody Toyoty. TS050 Hybrid z numerem 7 poprowadzą Mike Conway, Kamui Kobayashi i José María López. Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima i dwukrotny mistrz świata Formuły 1, Fernando Alonso, będą się zmieniać za kierownicą pojazdu z numerem 8.

Wyścig Le Mans - TOYOTA GAZOO Racing

Rozpoczynający się w sobotę wyścig to druga runda supersezonu 2018-19 Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych (w pierwszej dwa czołowe miejsca zajęły samochody Toyoty) i 20. wyścig w Le Mans w historii Toyoty. Zespół jest zdeterminowany, aby wywalczyć pierwsze zwycięstwo na torze Circuit de la Sarthe. Kierowcy mają za sobą 25 tys. km testów. Inżynierowie niestrudzenie pracują nad zwiększeniem osiągów i poprawą niezawodności samochodów.

Wyścig Le Mans - TOYOTA GAZOO Racing

Wyścig w Le Mans to łącznie 35 godzin jazdy. Zawody rozpoczęły się już w środę od 4-godzinnej jazdy próbnej. W środę i czwartek odbyły się trzy 2-godzinne sesje kwalifikacyjne. Na piątek zaplanowana została parada kierowców przez miasto Le Mans, zaś w sobotę rano zawodników czeka 35-minutowa rozgrzewka. Wyścig rozpocznie się o godzinie 15:00 w sobotę i zakończy 24 godziny później.

Wyścig Le Mans - TOYOTA GAZOO Racing

Fani zespołu TOYOTA GAZOO Racing i entuzjaści sportów motorowych będą mogli obejrzeć wyścig bezpośrednio z pokładu samochodów wyścigowych Toyoty dzięki streamingowi na żywo. Video będzie dostępne na kanale YouTube Toyota GAZOO Racing pod linkiem:
www.youtube.com/channel/UCCtALHup92q5xIFb7n9UXVg

Dowiedz się więcej

TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Bahrajnie Ostatni wyścig TS050 HYBRID Rajd Dakar 2021 Rajd Dakar 2021 Kierowcy i samochody Toyoty gotowe do nowych wyzwań Toyota GR Super Sport Toyota GR Super Sport Hipersamochód z wyścigowym DNA TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Le Mans i Turcji TOYOTA GAZOO Racing zwycięża w Le Mans i Turcji Dowiedz się więcej Rusza przedsprzedaż Toyoty GR Yaris Rusza przedsprzedaż Toyoty GR Yaris Zamówienia będą przyjmowane od 4 maja Toyota GR Supra GT4 z wyścigową homologacją Toyota GR Supra GT4 z wyścigową homologacją Dowiedz się więcej Yaris WRC znów najszybszy w Szwecji Yaris WRC znów najszybszy w Szwecji Zobacz wyniki Toyota z kolejnym sukcesem w Rajdzie Dakar Toyota z kolejnym sukcesem w Rajdzie Dakar Dowiedz się więcej Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Nowy skład TOYOTA GAZOO Racing na sezon 2020 Nowy skład TOYOTA GAZOO Racing na sezon 2020 Ogier, Evans, Rovanperä w Toyocie Yaris WRC Ott Tänak w Yarisie WRC rajdowym mistrzem świata Ott Tänak w Yarisie WRC rajdowym mistrzem świata TOYOTA GAZOO Racing Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar Doświadczeni rajdowcy i debiutanci w Rajdzie Dakar TOYOTA GAZOO Racing