Europejska strategia Toyoty dotycząca napędów

Rozszerza się oferta hybrydowa marki

2018-03-07

Na spotkaniu z mediami w przeddzień Salonu Motoryzacyjnego w Genewie Toyota przedstawiła kolejną fazę europejskiej strategii dotyczącej napędów. Auris trzeciej generacji, którego produkcja ruszy w przyszłym roku w Burnaston, będzie dostępny z trzema napędami – 1 konwencjonalnym i 2 hybrydowymi.

W 2016 roku Toyota podjęła decyzję, by nie uwzględniać silnika wysokoprężnego w ofercie nowego crossovera Toyota C-HR. Teraz japoński koncern kontynuuje tę strategię w stosunku do Aurisa trzeciej generacji, który będzie dostępny wyłącznie z napędami hybrydowymi i konwencjonalnym benzynowym.

Duże zapotrzebowanie klientów na wersje hybrydowe kluczowych modeli Toyoty sprawiło, że firma postanowiła zrezygnować w 2018 roku z silników Diesla we wszystkich modelach osobowych. W 2017 roku auta hybrydowe stanowiły 41% całkowitej sprzedaży samochodów Toyoty w Europie. Z europejskich salonów marki wyjechało 406000 hybryd, o 38% więcej niż w 2016 roku. W tym samym czasie udział samochodów osobowych Toyoty z silnikiem Diesla spadł poniżej 10%.

Toyota Auris 2019

Silniki wysokoprężne nie znikną całkowicie z europejskiej oferty marki – będą nadal dostępne w samochodach użytkowych PROACE i PROACE Verso oraz w modelach terenowych Land Cruiser i Hilux.

Johan van Zyl, prezydent i CEO Toyota Motor Europe, skomentował:

„Toyota jest pionierem samochodów hybrydowych oraz ich największym promotorem od ponad 20 lat. Już od dłuższego czasu układy hybrydowe są najpopularniejszymi wersjami napędowymi w wielu modelach, w których są oferowane. W przypadku naszego najnowszego modelu, Toyoty C-HR, wersja hybrydowa została w ubiegłym roku wybrana przez 78% nabywców. Zgodnie z naszą strategią elektryfikacji samochodów zrobiliśmy kolejny krok w kierunku rozszerzenia oferty hybrydowej, dodając do niej nowy napęd z silnikiem 2,0 l. Pierwszym modelem dostępnym z dwoma napędami hybrydowymi będzie Auris.

Zwiększenie gamy samochodów hybrydowych to naturalna reakcja na oczekiwania naszych klientów. Zanotowany w 2017 roku udział hybryd w całkowitej liczbie sprzedanych samochodów Toyoty zrównał się z udziałem diesli z 2015 roku. Od tamtej pory hybrydy znacząco przerosły pod względem popularności produkowane przez nas samochody z silnikiem wysokoprężnym. Jednak w samochodach użytkowych, zgodnie z potrzebami firm i prywatnych kierowców, będziemy nadal oferować silniki Diesla najnowszych generacji”.

Toyota Auris 2019
Toyota Auris 2019

Dowiedz się więcej

„Polska rusza” „Polska rusza” Poznaj nową wakacyjną ofertę Toyoty Toyota ponownie liderem na polskim rynku Toyota ponownie liderem na polskim rynku Sprawdź dane z lutego 2020 roku Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Doskonałe wyniki sprzedaży Toyoty w Europie Rośnie sprzedaż hybryd Toyota ponownie z rekordem sprzedaży Toyota ponownie z rekordem sprzedaży Kolejny sukces na polskim rynku Kompakty Toyoty w Polsce Kompakty Toyoty w Polsce Poznaj bogatą ofertę Eco Rally 2018 Eco Rally 2018 Sprawdź rekordowe wyniki hybrydowej Toyoty Auris Ponad 40000 hybryd sprzedanych w Polsce Ponad 40000 hybryd sprzedanych w Polsce Toyota z kolejnym rekordem Rośnie sprzedaż hybryd Toyoty Rośnie sprzedaż hybryd Toyoty Sprawdź dane sprzedażowe za I półrocze Toyota liderem branży motoryzacyjnej Toyota liderem branży motoryzacyjnej Sprawdź ranking BrandZ 2018 Hybrydowa Toyota Auris uzyskała spalanie 3 l/100 km Hybrydowa Toyota Auris uzyskała spalanie 3 l/100 km Sprawdź szczegóły Toyota w Top 10 najpopularniejszych aut w Polsce Toyota w Top 10 najpopularniejszych aut w Polsce Sprawdź szczegóły